לייעוץ מקצועי התקשרו: 1700-70-80-88

Blog

ספורט – דרך ולא רק חיים

ילדים עוסקים בפעילות גופנית אפילו כשאינם חושבים על כך. הם אנרגטיים, רצים הרבה ממקום למקום, משחקים בכדור, בתופסת, הם רעננים, היציבה שלהם נכונה, שמחת החיים שלהם מדבקת, הם בריאים וחזקים.

עם הזמן, ככל שמתבגרים, כבר אין זמן או רצון למשחקי ילדות ויושבים יותר ויותר בהכנת עבודות, למידה, צפייה בטלוויזיה ובאופן כללי הדבקות למסכים, רשתות חברתיות, משחקים וכדומה.

ככל שאנו מתבגרים, הפעילות הגופנית נשכחת ונזנחת וכתוצאה מכך הגוף נחלש, צובר שומן, וככל שמתבגרים המערכות נחלשות, מתנשפים מכל מאמץ קטן, כל פעילות גופנית מייאשת עד שמאבדים לגמרי את המוטיבציה להתחיל.

פעילות גופנית אפשר ורצוי להתחיל או לגוון למי שספורט זה דרך חיים עבורו, בכל שלב בחיים ובכל גיל. החל מהליכות פשוטות של 20 דקות עד חצי שעה בכל יום ועד ריצת מרתונים. פעילות גופנית נדרשת לגוף בדיוק כמו מזון ומים.

פעילות גופנית נדרשת לגוף בגלל שהיא מחזקת את הלב, מחזקת את השרירים, משפרת באופן משמעותי את היציבה ואת העומס על הגב. התמדה של שנים בספורט מאפשרת לנו להגיע לגיל השלישי בלי הנטייה הטבעית של הגוף להתכופף. להיות תמירים וזקופים ובעיקר בריאים וחזקים.

בנוסף, הוכח שפעילות גופנית משפרת את מצב הרוח על ידי שחרור של אנדרופינים למוח וזו כבר סיבה מעולה לצאת ולהתאמן!

הבאנו לכם כאן סקירה של תחומי הספורט המובילים להנאתכם. במידה ואתם כבר עוסקים בפעילות גופנית, אולי יעניין אתכם לגוון ולשנות דבר שהוא מעולה לגוף ולנפש שלכם. ואם אתם כבר תקופה ארוכה יושבים על הספה והספורט שלכם זה הוצאה של חטיפים מהמקרר – אז הנה זה הזמן פשוט – ללבוש בגדים נוחים ולצאת!

פילאטיס

את הפילאטיס המציא הגרמני ג'וזף פילאטיס ב 1926 כשיטה לאמן אנשים עם מוגבלות, הוא היגר לארה"ב ופתח סטודיו ליד הבלט של ניו יורק, בהמשך אימצו את השיטה רקדני הבלט בשנות השישים ולאחר מכן הופצה השיטה לכלל הציבור.

פילאטיס מפעיל את השרירים המייצבים הנמצאים עמוק מתחת לעור, אלה שרירי הליבה הקרובים למפרקים  מסביב לחוליות וגם ברצפת האגן.

המטרה – להפעיל את הגוף לביצוע המטלות היומיות שלנו השכיחות, אך המורגשות היטב בקושי כמו להרים כובד, לשבת ולקום, להצליח להשתולל עם הילדים הצעירים ללא קושי אך עם הרבה נשימה. כל זה קורה בהפעלת השרירים וחיזוקם באימון פונקציונלי ובהפעלת מאמץ על שרירי הליבה.

הייחודיות של הפילאטיס מתבטאת בהפעלת כוח רב ופחות חזרות על כל תרגיל. האימון מתמקד בחיזוק השרירים תוך כדי הארכה ומתיחה של השרירים, דבר היוצר את אפקט החיטוב בגוף הנראה לעין.

פילאטיס מכשירים נקרא קונטרולוג'י (Contrology). היא שיטה מודעת להשגת שליטה פיזית ומנטלית על הגוף,  על ידי סדרת תרגילים יעודים על מכשיר המותאם לכל סוגי המתאמנים, בכל גיל ובכל מצב. היא מסייעת להם גם לחזק ולחטב את הגוף וגם מסייעת במקרים של פציעות ומונעת פציעות עתידיות.

קבוצות המתאמנים הן תמיד קטנות, מה שיוצר אינטימיות ומיקוד והרבה תשומת לב אישית של המאמנ/ת.

ממציא השיטה ג'וזף פילאטיס :  "אחרי 10 שיעורים תרגיש את ההבדל, אחרי 20 שיעורים תראה את ההבדל, ואחרי 30 שיעורים יהיה לך גוף חדש לגמרי.."

 

ריצה 

ריצה היא פעילות גופנית אירובית "בעלת השפעה גבוהה" (High Impact Exercise) שבה מנתקים את שתי הרגליים מהקרקע בבת־אחת בקצב קבוע שאינו משתנה ולאורך זמן. אם לא ידוע על בעיות רפואיות מיוחדות ואין איסור מהרופא, כל אחד יכול להתחיל לרוץ. המאמץ הכרוך בהנעה המהירה של הגוף מפעיל את שרירי הגוף השונים בצורה משמעותית יותר לעומת פעילויות אירוביות אחרות כמו רכיבה על אופניים, אימון מדרגות, "קרוס טריינר" ושחייה.

בריצה קיים צורך לייצב את מפרק האגן באופן משמעותי הרבה יותר לעומת פעילויות ספורט אחרות, וזה גורם להפעלת קבוצות שרירים חשובות במיוחד (וביניהן השרירים מקרבי־הירך והשרירים מרחיקי הירך).

ריצה היא ספורט זמין במיוחד. אפשר לרוץ בכל מקום שבו נמצאים ללא מגבלת ציוד או שעות פתיחה של חדר הכושר.

הדופק בריצה גבוה בדרך כלל הרבה יותר מאשר בפעילויות אירוביות אחרות, ולכן ריצה יעילה מאוד בהשגת מטרות אימון שכיחות כמו שיפור הכושר הגופני ומראה הגוף ושריפה מוגברת של קלוריות.

בזמן אימון ריצה קצב הלב גבוה יותר, ומספר הקלוריות שהגוף עושה בהן שימוש ("שורף") לשם תפעול המאמץ גבוה יותר. גם ההשפעה על חיזוק העצמות, על המבנה הגופני ועל פיתוח השרירים המשתתפים במאמץ גבוהה יותר בריצה.

לתשומת לב: אצל חלק מהמתאמנים עלולה ריצה להסב נזק למפרקים נושאי המשקל של הגוף (בעיקר לברכיים), והיא אינה מומלצת במצבים האלה:

• בהריון (אם לא רצת לפני כן).
• במקרה של פגיעה, כאבים, או רגישות־יתר במפרקי הרגליים והאגן.
• במקרה של פגיעה בעצמות, בגידים וברצועות של מפרקי הרגליים.
• אם סובלים מדלקת מפרקים, מדלדול העצם (אוסטאופורוזיס) או משברי הליכה.
• אם את או אתה כבדי משקל במיוחד.
• אם הכושר הגופני שלך ירוד במיוחד (במקרה של כושר גופני כזה מומלץ להתחיל בהליכה ורק בהמשך לעבור לריצה).
• כשהדופק בעת הריצה עולה ללא פרופורציה למידת המאמץ שהושקעה (לדוגמה: אם כבר בריצה קלה במיוחד קצב הלב עומד על 80% מדופק המטרה).

אימוני ריצה לא מומלצים לחבר'ה כבדי־משקל או "שמנמנים לייט" כיוון שבעת המגע של כפות הרגליים עם הקרקע מופעל עליהן עומס הגבוה כמעט פי שלושה מאשר בפעילות אחרת, שבה אין ניתוק של כף הרגל מהקרקע. אם סגנון הריצה אינו מדויק, העומס המוטל על מפרקי הגפיים התחתונות עלול לעלות עד פי שמונה ממשקל הגוף ולהוביל לפציעה ולפגיעה מתמשכת.

אירובי מדרגה

הומצא לפני 20 שנה עי ג'ין מילר, מורה אמריקאית לספורט, שבתחילה עשתה שימוש בספסל על מנת להשתקם מפציעה בירכיים, ראתה מילר כי טוב, ושכללה הספסל למדרגה אישית, אותה השיקה בשנת 1989 במסגרת שיעור קבוצתי. כך התגלגלה לה המדרגה ונכנסה להשתלמויות מורים ובהמשך לשיעורי האירובי.

מדרגה היא אביזר פשוט קל ונוח לאכסון. כמו-כן, האפקט של הספורט משלב תנועות מעולם הריקוד, היפ הופ, זומבה, ג'אז ועוד לצד צעדים פשוטים ובסיסיים מעולם האירובי.

האימון מפעיל את הגוף אך גם ובעיקר את המוח. האימון משפר את היכולת הקוגנטיבית, מוטוריקה, זיכרון תנועתי וקורדינציה.

האימון אירובי מדרגה מחזק ומחטב את השרירים, מעלה דופק ושורף יותר קלוריות מאימון אירובי ללא מדרגה.

דרגת הקושי עולה באימון עם מדרגה ע"י הפעלת השרירים בטווחי תנועה גדולים יותר והופכת את האימון לאפקטיבי יותר.

 

ספינינג

השם ספינינג מאנגלית משמעותו – מסתובב על שם פעולת הרגליים המסתובבות על הדוושות.

המציא את השיטה מתאמן ברכיבת אופניים שרכב למרחקים ארוכים ברחבי ארה"ב, שחיפש אלטרנטיבה לרכיבה במזג אויר קיצוני אבל בהישארות במקום. שמו של הוגה השיטה הרוכב ג'ונתן גולדברג.

הספינינג נחשב לאימון שמתאים למגוון רחב מאוד של מתאמנים בשל גמישות בדרגות הקושי של כל אימון, כל מתאמן יכול לכוון את דרגת הקושי באופן אישי לו בהנחיית המדריך.

האימון נחשב ללא השפעה חזקה על המפרקים והוא אינו מעמיס על השלד והמפרקים, עם זאת הספינינג שורף קרוב ל- 1000 קלוריות באימון אינטנסיבי.

מי יכול להשתתף באימון ספינינג?
אנשים בגילאים שונים וברמות כושר גופני שונות יכולים ליהנות מאימון ספינינג. ספינינג נחשב לאימון ללא השפעה חזקה על המפרקים; כלומר, אינו מעמיס על מערכת השלד והמפרקים. ואולם, רכיבה בתנוחה לא נכונה עלולה לגרום נזק ושחיקה, במיוחד במפרק הברך. ספינינג אינו פעילות תחרותית ולכן אנשים בטווחי גיל שונים וברמות כושר שונות יכולים להתאמן בקבוצה אחת. עם זאת, האווירה באימון והמוטיבציה הגבוהה של המתאמנים עלולה לדחוף אותם לגבולות רחוקים מדי, שלעתים עלולים להיות מסוכנים. במקרה הפחות גרוע – האימון פשוט לא יהיה אפקטיבי ולא יענה על מטרות המתאמן.

בכל שיעור ספינינג מגדיר המדריך מטרה שאליה הוא מעוניין להביא את המתאמנים בקבוצתו.

 

קרוספיט

קרוספיט (באנגלית CrossFit) היא שיטת אימוני כושר פונקציונליים שמתמקדת בשיפור כלל מרכיבי הכושר באמצעות אימונים אינטנסיביים ומעצימים (נקרא גם: High Intesity Training). השיטה פותחה בארה"ב בשנת 2000 ע"י המאמן גרג גלסמן ואשתו לאורן גלסמן.

 בתחילה יועד הקרוספיט כאימון לספורטאים מקצועיים, אך בהמשך תוך כדי הפצת השיטה התגלה כי הקרוספיט מיועד לכל מתאמן ובכל גיל, בשל הגמישות וחוסר ההתמקדות של הקרוספיט בתחום אחד. בזמן שמכוני הכושר מתמקדים באימוני כח ובמעט סיבולת לב ריאה, הקרוספיט מתמקד בפיזור וגיוון. האימון בקרוספיט מעולם לא עקבי ודומה לאימון הקודם  – כל יום מאמן מוסמך יחליט על אימון יומי שונה מקודמו – כך הגוף אינו מתרגל למאמץ מסוג מסוים ונמצא במצב דריכות ואדפטציה מתמדת.

אימון קרוספיט נותן מענה על טווח רחב יותר של מאפייני כושר גופני; הגישה מגדירה כ-10 מרכיבים:

1. סיבולת לב-ריאה – היכולת של הגוף להעביר חמצן למערכותיו ביעילות.

2. סיבולת שריר – היכולת של הגוף להתמיד במאמץ גופני מתמשך.

3. כוח – היכולת של הגוף לדחוק, לדחוף ולהרים אובייקטים ולהפעיל כוח על עצמים אחרים.

4. גמישות – היכולת למקסם טווח תנועה עבור כל מפרק וחוליה.

5. עוצמה – היכולת של חלק גוף להפעיל מקסימום כוח במינימום זמן.

6. מהירות – היכולת להשלים תנועה במהירות וביעילות.

7. קורדינציה – היכולת לבצע כמה תנועות שונות בו-זמנית באמצעות חלקים נפרדים של הגוף.

8. זריזות – היכולת למזער זמן מעבר בית תנועה אחת לאחרת.

9. שיווי-משקל – היכולת לשלוט במיקום הגוף ביחס לאזור התומך בו.

10. דיוק – היכולת לשלוט בכיוון היוצא של תנועה מסוימת.

אימוני קרוספיט מתקיימים במועדונים הנקראים בוקס וכמו כן בקבוצות אימונים בחוץ כקרוספיט אאוט דור.

בשורה התחתונה – מתאים לכולם, רמת העצימות של האימון משתנה לפי יכולת המתאמן תוך כדי התקדמות ושיפור אישי.

בשורה התחתונה 

הבאנו לכם סקירה קצרצרה של ענפי ספורט מעניינים. כמובן שישנם עוד רבים כמו שחייה, רכיבה, טניס, כל ספורט עם כדור וכו'. לשמחתנו ישנם הרבה ענפים מעניינים שכל אחד ואחת יכולים להתחבר למה שהכי מתאים לו ולהניע את הגוף. התמורה אדירה והשינוי דרמטי.

על מנת לעזור לגוף שלנו להתמודד עם שינויים פיזיולוגיים בספורט מומלץ מאוד לקחת תוספי תזונה כגון ברזל, סידן, ויטמין C, מגנזיום, ספירולינה. הם גם עוזרים לאיזון מינרלים, להגנה על המערכת החיסונית, ומשפרים תוצאות גם של סיבולת לב ריאה וגם מזרז תהליכי הורדה במשקל ומונע פציעות ושברי מאמץ.

להמלצות אישיות מוזמנים להתקשר אלינו להתאמה מקסימלית של תוסף תזונה לגוף שלכם עם ענף הספורט בו התמקדתם.

 

הנקה מהנה, מספקת וטובה

אם מערסלת את תינוקה. משחר האנושות ההזנה הראשונה של בני האדם עוד מהתקופה הקדמונית הנה הנקה. הפעולה המחברת בין אם לתינוקה. ההזנה הכי בריאה המקשרת בין האם פיזית ונפשית, מאז ומעולם.

ולדות היונקים ניזונים באמצעות ההנקה אשר מייחדת אותם משאר בעלי החיים. ההנקה מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר בהתפתחות ובהתנהגות. היא אינסטינקטיבית ומתרחשת באופן טבעי מעצמה. כל ולד מיומו הראשון יודע איך לינוק באופן טבעי. חלב האם עשיר במרכיבי מזון חיוניים, המותאמת למערכת העיכול של תינוק בן יומו ומספקת לו את כל הצרכים החיוניים לו כדי לגדול.

ידוע שההנקה זה הדבר הכי נכון וטבעי לתינוק. ידוע גם כי התינוקות כבר מתאמנים על רפלקס המציצה ורפלקס הבליעה כבר במהלך ההיריון. אבל מתי אמא מתאמנת? איך אמא יודעת שההנקה מוצלחת? קבלו כמה טיפים חשובים ביותר להנקה מוצלחת:

כאשר פיו של התינוק פעור וידיו מופשלות זה הסימן הכי ברור שהוא מוכן לינוק. אל תחכי לבכי או מצוקה אחרת על מנת להניק מכיוון שהבכי הוא סימן מאוחר לרעב.

יש להקפיד על הצמדה טובה של התינוק לשד, כאשר הגוף והראש בקו ישר ויש לתמוך בכל אורך הגוף והצוואר.

יש להצמיד בזהירות ובמהירות כך שהשפה התחתונה תיגע ראשונה בשד ורק לאחר מכן השפה העליונה. בהצמדה טובה נראה כי השפה התחתונה מסתירה את העטרה והשפה העליונה נראית כנשענת על הפטמה עצמה.

שגרת הנקה וזמני הנקה בסיסיים

תינוקות רכים צריכים לאכול 12-8 פעמים ב-24 שעות. ברגע שתתרגלי לעניין, רוב ההאכלות אורכות כ-20 דקות, אולם בימים ובשבועות הראשונים, הן עשויות לארוך אפילו שעה. כשהתינוק יגדל, הזמן שלוקח לו לאכול יפחת, וכך גם מספר ההאכלות.

השגרה הבסיסית משתנה לעיתים קרובות, לפי התינוק. יש תינוקות שניזונים משד אחד, עושים הפסקה להחלפת חיתול, ואז מסיימים בשד השני. אחרים זקוקים להחלפת חיתול קודם, ואז מבקשים לינוק משני השדיים. יש תינוקות שניזונים משד אחד בלבד. אם את משתמשת בטכניקת ההצמדה בהובלת התינוק, תוכלי לכוון את התינוק בעדינות לשד מסוים. כמו כן, תוכלי להניח אותו קרוב לאחד השדיים ולתת לו להיצמד לבד.

טיפים להנקה נכונה

חוסר הבטחון לגבי האם התינוק שלי ינק מספיק זמן משותף להרבה נשים ולכן את לא לבד בתחושה הזו. הספק האם התינוק שבע משותף לכולן. ישנם כמה סימנים המעידים כי התינוק ינק באופן מספק-

היעדר כאב
תינוק יונק כאשר הפטמה עמוקה בפיו, עד לאזור שבין החיך הקשה והרך. במידה שתיכנס מעט מדי פטמה לפה של התינוק, תגרום הלשון לחיכוך בקצה הפטמה – והחיכוך הזה יכאב וייצור פצעים.

זה נורמלי שתהיה לך קצת רגישות בתקופה הראשונה של ההנקה, אבל כאב של ממש המלווה בפציעה מסמנים שהפטמה לא ממוקמת נכון בפה של התינוק. במקרה שכזה, זה לא רק יכאב – אלא גם לא יצליח לעבור מספיק חלב. עלייך לנתק את הפה של התינוק מהפטמה בעדינות על־ידי הכנסת זרת לפינה של הפה ושבירה של הוואקום.

מומלץ לחבר את התינוק לשד כבר כאשר הוא מראה סימני חיפוש ראשונים לפני הבכי של הרעב 

תחושה של מלאות בשדיים 
את לא צריכה לחכות לתחושה שהשדיים מרגישות לך מלאות על מנת להניק. החלב יווצר כל זמן שהתינוק יונק, בערך 12-24 פעמים ביממה.

במידה והשד מלא מידי ולתינוק קשה להתחבר, נסי לסחוט קצת את השד מהחלב על מנת שתוכלי לחבר בקלות יותר את התינוק להנקה 

אין מינימום או מקסימום זמן להנקה. הדינמיקה תילמד ע"י שניכם עם הזמן. ישנם תינוקות שמסיימים בטווח של עשר דקות את ההנקה וישנם תינוקות שלוקח להם הרבה יותר זמן מזה אפילו יותר משעה – שעתיים.

 

 

יחד עם זאת, אם תינוק קטן נרדם על השד אחרי כמה מציצות, ייתכן שהוא לא מכניס לפה מספיק חלב. ניתן להעיר אותו בעדינות על־ידי הורדת החולצה או המכנסיים, והשכבתו על החזה החשוף של האם.

קושי 

על קושי בהנקה נכתב וסופר רבות. לא תמיד האידאל הניבט מהתמונות או מהחלום שלך על הנקה מושלמת מתקיים על ההתחלה. ישנן התחלות קשות יותר והנקה שפוצעת לעיתים, כואבת ואינה מושלמת כמו שחלמת. גודש או דלקת בשדיים, זהו מצב שבו השדיים מתמלאים בחלב שהצטבר בקצב מהיר מאוד לאחר שלושה או ארבעה ימים מהלידה, והתינוק לא מסוגל לינוק כמויות גדולות כל כך של חלב. הגודש גורם לאדמומיות השדיים, לחמימות האזור, לכאבים ולנפיחות בשדיים, מה שמקשה על התינוק לתפוס את הפטמה ולינוק. דלקת בשד גורמת לתחושת נוקשות וכאב. גם חום הגוף של האם יכול לעלות ולעיתים האם המניקה תידרש ליטול אנטיביוטיקה – במצבים אלו חשוב מאוד לא להפסיק להניק על מנת לא ליצור גודש שיחמיר את הדלקת. גורמים נוספים לקושי יכולים להיות פטמות סדוקות הנובעים מתפיסה לא נכונה של התינוק בשד. בנוסף גם תינוק עצבני מכאבי בטן או עייפות יכול להקשות על ההנקה.

היום יש הרבה יועצות הנקה גם בבתי החולים, בטיפות חלב, וכאלה שמגיעות על הבית. מאוד מומלץ להתייעץ עם יועצת הנקה הרבה לפני שחשים סבל, ישר עם הקושי הראשון על מנת לסגל לעצמך ולתינוקך שיגרת הנקה מזינה ומהנה לאורך זמן.

המלצות להעשרת חלב 

אם מניקה מייצרת בין 800 ל- 900 מ"ל חלב ליום, המכיל 330 מ"ג סידן בליטר חלב. יצור חלב בכמות כזו דורשת שימוש באנרגיה נוספת של לפחות 700 קלוריות ליום. לכן מאוד חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומתאימה, איכותית ומזינה לאם שמשפיע באופן ישיר על איכות החלב. כמות החלב תלויה בצורה משמעותית בכמות האוכל שהאם צורכת וכמות המים שהיא שותה. האוכל שהאם המניקה צורכת אינו רק ממלא את צרכיה המוגברים של האם לאחר הלידה, אלא גם מאפשר לה לייצר חלב. אם התזונה אינה מספקת, הגוף ידאג שחלב האם יהיה תקין, אך החסר יבוא לידי ביטוי בגופה של האם. תינוק שנולד יקבל כמעט 1000 קלוריות ביום מחלב אם!

יש להימנע מעישון ניקוטין ומאלכוהול !

סידן הוא מינרל שצריך בכמות גבוהה. נשים רבות, שאוכלות תזונה לא מאוזנת, מגיעות לחוסר סידן בגוף לאחר הנקה. בחלב ומוצרי חלב, בקטניות, אצות ודגנים מלאים יש אומנם סידן, אך לא בכמות מספקת. לכן מאוד מומלץ ליטול תוסף תזונה של סידן.

את החלב אפשר להעשיר על ידי שתיית תה סירפד ולקיחת תוסף תזונה של חילבה. החילבה נמצאת בדירוג גבוה בקרב המזונות שכל אישה צריכה לאכול במהלך חודשי ההנקה, ומחקרים הראו עלייה של יותר מ-500% בייצור החלב במהלך 24-72 שעות לאחר צריכת החילבה. הסיבה לכך היא האחוז הגבוה של תרכובת בשם דיוסגנין בגרגרים, אשר התגלתה כבעלת מאפיינים המזכירים את האסטרוגן. 

מורינגה מכילה כמויות משמעתיות של ויטמינים A,B,C, סידן ברזל וחלבון, 90 ערכים תזונתיים, 46 נוגדני חמצון מסוגים שונים וכ-36 תרכובות בעלי סגולות נוגדות דלקות ונוגדות תאים סרטניים. המורינגה מהווה מקור מזין ביותר של כלורופיל ואומגה 3. כמו כן היא מכילה 18 חומצות אמינו ובכך מהווה חלבון מלא. המורינגה הוא אחד התוספים המומלצים לנשים מניקות עקב יכולתו בהעשרת חלב האם.

 

הלידה היא נס חיים ואושר גדול.

הזנת התינוק בחלב אם הינה המומלצת ביותר. נשמח מאוד לייעץ לך בנושא העשרת החלב על ידי צוות היועצים שלנו.

שיהיה הרבה מזל טוב, הצלחה והנאה בהנקה ובגידול תינוקך, הרבה נחת.

קו-אנזים Q10

אז מי אתה, קו-אנזים Q10??

אתם מדברים על מעבר מעשור לעשור. מדברים על תופעות גיל וצוחקים, כשמאחורי הצחוק יש גם קצת פחד שמחלחל בנו. בגיל הזה, שאתה עדיין לא מספיק מבוגר וכבר לא כל כך צעיר, ושיערות שיבה מבצבצות אבל עדיין לא הגיעו לפריצה הגדולה, וקצת כואב בשריר, והשכחה פתאום נותנת אותותיה, ודברים שידעת על גיל 40 לפתע מקבלים משמעות שונה. כי זה שונה לדעת אותם בגיל 38 ולהבין באמת קצת אחרי גיל 42. ואז מישהו זורק לך – "קח קיו 10"!!

אז בואו נכיר אותו, את הקיו 10. איך הוא קשור ללב, לגיל המעבר, לשכחה, למיגרנה, לסוכרת והקשר שלו לספורט.

ראשית, קו-אנזים Q10, הקרוי גם יוּבִּיקְוִוינוֹן – שם הלקוח מהמילה הלטינית Ubiquitas (נמצא בכל מקום) – פעיל בכל תא מתאי גופנו. הוא משמש בתפקיד מפתח בהפקת אנרגיה בתאים, תהליך המתרחש במיטוכונדריה, ”תחנת הכוח” של התא. נוסף על כך, פועל קו-אנזים Q10 כנוגד חמצון רב־עוצמה, שיכול לחסל רדיקליים חופשיים עוד לפני שהם גורמים לנזק, באמצעות הגנה על ה־DNA ועל דופנות התאים, וכן על מערכות אנזימים שונות הקשורות בחילוף החומרים בגוף.

ניתן לצרוך את הקיו 10 גם ממקורות מהחי והצומח. כמובן במינון פחות משמעותית מכמות מדודה בתוסף תזונה, אבל מומלץ מאוד לשלב את המאכלים הבאים בתפריט.

מקורות מהחי הם בבשר כבש או בקר, בביצים ובסרדינים ומקרלים.

מקורות מהצומח הם תרד, ברוקולי, בוטנים ודגנים מלאים.

 

קיו 10 והלב

כיוון ששריר הלב צורך כמות גדולה של אנרגיה, הקו-אנזים Q10 מיוצר בריכוז גבוה בתאי הלב. בהיותו נוגד חמצון מסיס בשומן, הוא פועל לנטרול נזקי החמצון בממברנות התאים. כאשר הממברנה ניזוקה מרדיקלים חופשיים היא הופכת לקשיחה ואינה מאפשרת כניסת חומרי מזון לתא וסילוק חומרי פסולות מתוכו. נזקים אלה מקרבים את מותו של התא ובכך מסבים נזק לרקמה כולה.

אי ספיקת לב (CHF): התחום העיקרי הנחקר בנושא הוא טיפול בחולי אי ספיקת לב (CHF). שריר הלב של חולי CHF מדגים סטרס חמצוני (מצב בו כמות הרדיקלים החופשיים גבוהה מכמות נוגדי החמצון) וריכוזים נמוכים של Q10. תופעה זו עשויה להסביר את הפגם ביצירת אנרגיה בשריר הלב, את תפקודו הלקוי של הלב ואת הפוטנציאל האפשרי של טיפול בחולים אלה בעזרת תוספי Q10. כמה מחקרים אקראיים, כולל מטה-אנליזות, מצאו שיפור ברכיבים קליניים, אך מספר הנבדקים בהם היה קטן ונעשה שימוש בשיטות ישנות לחישוב תפקודו של החדר השמאלי. הסוכנות לחקר מדדי הבריאות (AHRQ) דיווחה כי מחקרים עם יותר מ-60 משתתפים שנערכו שישה חודשים לפחות הראו שתפקידו של ה-Q10 הוא עדיין 'שאלה פתוחה' שאין לה תשובה חד-משמעית.

קיו 10 ומחלות חניכיים 

רוב  האנשים מעל גיל 45 סובלים מבעיות חניכיים קשות. כאשר המחלה אינה מטופלת הדבר עלול לגרום לאיבוד שיניים. רופאי השיניים נוטים להפנות מטופלים למומחים לנושא אשר נוקטים לרוב בטיפולים כירורגיים. עם זאת לפני טיפול כירורגי כדאי לנסות טיפול הוליסטי בקיו 10. ניתן לראות תוצאות בטווח של שבועיים שלושה, לכן לפני שפונים לטיפולים יקרים ומכאיבים כדאי לנסות את האלטרנטיבה של לקיחת תוסף תזונה קיו 10 לריפוי הדלקות והמחלות בחניכיים.

זהו טיפול היורד לשורש הבעיה ומשמיד את הבקטריה שנמצאת בתוך כיסי החניכיים. Q10 ידוע גם כאנטי אוקדסידנט ומשמש קו-אנזים חשוב ביותר בתהליכים כימיים רבים בגוף.
כבר במהלך שנות ה- 70 חקרו ביפן ובאירופה את הקשר בין קו-אנזים Q10 לבין מחלות חניכיים. גילו שאצל אנשים הסובלים מבעיות חניכיים קיים מחסור בקו-אנזים Q10. תוספת של קו-אנזים Q10 לתזונה היומית של הנחקרים הייתה בעלת השפעה חיובית.
נשיא איגוד רופאי השיניים רוברט סטפן מוושינגטון אומר שהוא מצא, כי קו-אנזים Q10 עוזר להלחם בדלקות חניכיים. "כאשר מטופלים בעלי דלקת חניכיים צורכים קו-אנזים Q10 ניכר שיפור ברקמות הנוגעות ושורשי השיניים פחות חשופים".

סטפן מסביר שאחת הבעיות העיקריות במצב של חניכיים מודלקים היא שמערכת האנזימים הטבעית לא פועלת כדרוש. קו-אנזים Q10 מעניק לרופאים כלים לטיפול במצב זה. הוא מעניק אנרגיה לתאים ומשמש כזרז ליכולתם לייצר אנזימים, שמהווים אבן בניין לכל הפעילות הפיזיולוגית של הגוף.

קיו 10 וגיל המעבר 

 

"אני חושבת שזה מתחיל בגיל שלושים ותשע, אבל רק בין ארבעים לארבעים ואחת זה ברור לחלוטין.
אנחנו בדרך למטה.
לא יודעת איך בסוף כל זה אנחנו עולות לשמיימה אבל עד אז אנחנו בדרך למטה.
השרירים, השערות הטובות, הקולגן בעור (אתה חסר חבר), הגמישות במפרקים, ההתייבשות הכללית, השרירים כבר אמרתי אבל איזו אבידה! כל הדבר הזה שנקרא גוף וההורמונים שמנגנים עליו.
הכיוון ברור. לא מדובר כרגע על מופע גדול אבל את מבינה שאם תרצי או לא את הולכת להשתתף בכל ההפקה." (יסמין אלישר)

קו-אנזים משתייך לקבוצה כימית הנקראת יוביקווינון שפירושה "נמצא בכל מקום" ואכן הוא נמצא בכל אחד מתאי גופנו. משמש בתפקיד מפתח בהפקת אנרגיה בגוף, בשמירה על התפקוד התקין של המיטוכונדריות, אות בתי חרושת זעירים לאנרגיה במצויים בתוך התאים. הגוף שלנו מפסיק לייצר את הקיו 10 בערך מגיל 40. הוא הולך ופוחת בהדרגה עם השנים. לכן מאוד חשוב לשמור על איזון וכמויות של קיו 10 בגוף, עם כל השינויים העוברים על הגוף. בגיל שהוא לא צעיר וגם לא מבוגר, ובכל זאת זה הגיל שבו הגיע הזמן לאזן כדי לשמור על חדות, עירנות ובריאות ולהגיע לגיל השלישי במצב הכי אופטימלי ומצויין שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.

קיו 10 וספורט

בזכות חשיבותו לתהליך הפקת האנרגיה בתא, הקו-אנזים Q10 מוכר זה שנים לקהילת הספורטאים בעולם ומהווה חלק בלתי נפרד מתפריטם התזונתי בענף הריצה למרחקים קצרים, פעילות המצריכה פרץ אדיר של אנרגיה.

מחסור ב- Q10 אצל ספורטאים עשוי להיות ביטוי של סטרס מטבולי, שבו חלה עלייה ברמות רדיקלים חופשיים בזמן אימון אינטנסיבי. לפיכך קיימת הנחה כי תיסוף חיצוני של Q10 עשוי להועיל לאנשים בריאים פעילים ולא רק לחולים.

לסיכום – 

קו-אנזים Q10 הוא חומר המפעיל את האנזימים והוא נוגד חמצון דמוי ויטמין, המיוצר באופן טבעי בגופנו ובגופם של כל היצורים החיים. רמתו של קו-אנזים Q10 בגוף יורדת עם הגיל: לחץ נפשי ופעילות גופנית אינטנסיבית גם הם גורמים לניצול יתר שלו בגוף, ומהווים גורם להפחתת רמותיו בגוף. מחקרים הראו כי נטילת תוסף קו-אנזים Q10 עשויה להפחית את לחצי הדם הסיסטולי והדיאסטולי בקרב אנשים הנוטים ליתר לחץ דם. הממצאים הראו שיפור הדרגתי ומשמעותי בתפקוד הלב ודופק בלתי סדיר.

במצב של אי ספיקת כליות, נטילת התוסף משפרת את פעילות רקמת תאי הנפרונים בכליה (צינוריות המסננות את הדם מפסולת ומווסתות את הפרשת המלחים והמים). ככל הנראה העלאת האנרגיה של כל אחד מתאים אלה מחזקת את פעילותם של הנפרונים ובכך משפר את תפקודה של הכליה.

כמו-כן כתוצאה מהפחתה ברמות ה-Q10 בגוף, מופיעים אצל אנשים הנוטלים סטאטינים תופעות לוואי אופייניות, המתבטאות בכאבי שרירים ובחולשה. תופעות לוואי אלה מתפוגגות לחלוטין עם נטילת תוספת קו-אנזים Q10. בעקבות מחקרים אלה יצא משרד הבריאות האמריקני בהמלצה לרופאי המשפחה והקרדיולוגים לשלב נטילת תוספת קו-אנזים Q10 עם נטילת הסטאטינים.

ד"ר גרין מייצרת שני מינונים שונים של קו-אנזים קיו 10. עפ"י המחקרים, המינון היומי המומלץ עומד על בין 60 ל- 120 מ"ג ליום לאדם. ישנם אנשים שצריכים מינון גבוה יותר – עד פי 4 מהמינון המומלץ, בהתאם למצב הרפואי. המינונים המוצעים על ידנו:

קו-אנזים קיו 10 – 60 מ"ג

קואנזים קיו 10 – 100 מ"ג

 

טיפים לשינה בריאה

אני זוכרת מילדותי לילות קיץ ארוכים חמים ולחים

מזגנים לא היו , בקושי מאווררים , והמוח היהודי המציא כל מיני פטנטים כדי לעביר את הלילות החמים שבהם התהפכנו במיטה מצד לצד, רטובים מזיעה כשהאויר עומד ולא זז, בנוסף לחום , נכנסו מהחלון הפתוח יתושים שזימזמו והפריעו לישון ונראה היה שהלילה פשוט לא נגמר .

לקחנו סדינים רטובים , מאווררים  מרעישים וכל זאת בניסיון נואש פשוט להירדם… ואז כשכבר הגיעה השינה המיוחלת … בשעות הממש קטנות של הבוקר הגיעו משאיות הזבל שאי אפשר היה לפספס אותן ולא להתעורר מהרעש הרב שעשו ברחוב השקט

היום יש מזגן כמעט בכל חדר שינה, החלונות סגורים ולא מכניסים יתושים ורעשים מבחוץ ובכל זאת , השינה שלנו נודדים לעתים והסיבות רבות ,  טרדות היום יום שמציפים איך שהלילה עולה, לחץ נפשי בדמות חרדות ומחשבות קשות על כל הדברים המטרידים שיש כמו כסף, אהבה, תינוקות שמתעוררים, ילדים בצבא, ילדים בטיול ואין סוף לסיבות שמדירות שינה מעיננו .

התוצאה מנדודי שינה כתוצאה מלחץ נפשי גורמת לנו לשתות יותר קפאין במשך היום כדי להיות ערניים , מה שגורם לכך שאנחנו הולכים לישון מאוחר יותר מהרצוי ואנו מוצאים את עצמנו ערים בשעות מאוחרות או ששנתינו נודדת .

שנת הלילה הטובה חיונית מאוד לבריאות שלנו , לתפקוד היום יומי, לריכוז, לפוקוס, לעור הפנים ולחיוניות של הגוף , אז מה בכל זאת ניתן לעשות על מנת לזכות בשינה איכותית וטובה? ואיך משתחררים מהלחץ הנפשי שרודף אחרינו למיטה?ישנם דרכים שונות לטיפול בלחץ ,  שיחה עם בן הזוג או עם חבר טוב כדי לאוורר את המחשבות, תרגילי הרפיה ומתיחה, ביופידבק  , דמיון מודרך, מדיטציה ועוד. את השיטות ניתן ללמוד מפסיכולוגים, מרופאים או מיועצים אחרים.

וכמה טיפים משלנו לכמה צעדים פשוטים שיעזרו לכם להפיג את המתח

1. צאו להליכת אוורור בערב, הליכה נינוחה עם מוזיקה שאתם אוהבים , צאו לבד

2. שבו לבד בחושך בקונוטציה חיובית ואף מילה על בדיחות של פולנים , שבו לבד עם עצמכם ותעשו את מה שהכי קרוב למדיטציה, להרגעות, נינוחות והרגעה כללית

3. שימו לכם פנקס מחשבות ומשימות לטיפול מחר , כך "תנקו" את הראש באופן סמלי מכל טרדות היום יום

4. כיתבו. סיפור קצר או שיר לנפש , כיתבו על דף בעט ולא אל תוך מסכים

5. הוציאו את הטלוויזיה מחדר השינה והחליפו את הטלוויזיה בספר.

מהו הקשר בין דיאטה מאוזנת לשינה איכותית?

גורמים שונים בתפריט ובהרגלי התזונה שלנו יכולים להשפיע על איכות השינה:

קפאין
קפאין הוא חומר מעורר שפועל באופן ישיר על המוח, ולכן הוא מפריע לשינה. קפאין נמצא בקפה ובתה, יש ממנו בשוקולד,ויש קופאין גם בחלק מהמשקאות הממותקים , גם אם אין קפאין , משקאות ממותקים מלאים בסוכר שגם גורם לעירנות . לאנשים שסובלים מהפרעות שינה (בעיקר אינסומניה) מומלץ לא לשתות בכל יום יותר משתי כוסות של קפה (או של משקאות אחרים המכילים קפאין). בשעות אחרי הצהריים והערב יש להתנזר לחלוטין מקפאין.

אלכוהול
אלכוהול מאיט את פעילות גלי המוח. אמנם הוא עוזר להירדם,  אך בהמשך הלילה הוא מפריע לרציפות השינה. רצוי להימנע משתיית אלכוהול במשך 6-4 שעות לפני השינה.

ארוחות
ארוחות מלאות  וכבדות יפריעו מאוד להירדמות ולשינה. לפני השינה אפשר לאכול חטיף קל או ארוחה קלה שימנעו את תחושת הרעב, אך לא ימלאו את הקיבה יתר על המידה.

מה לא לעשות על מנת לישון טוב יותר 

הגמלו מעישון . הניקוטין הוא חומר מעורר ועישון משבש את הרגיעה של שינה טובה הוא מעורר וגורם להפרעות שינה, במידה ואתם מעשנים הימנעו מעישון שעה לפחות לפני השינה

התאמנו עד 6 שעות לפני השינה, אימון מאיץ דופק מעלה את האדרנלין ומאוד קשה לגוף להירגע לכן כדאי להתאמן עד 6 שעות לפני השמן השוער שבו אנו הולכים לישון

אל תתאמצו לישון – אם אתם לא מצליחים להירדם , קומו מהמיטה ועשו משהו מרגיע כמו כתיבה או קריאה, לא מומלץ בכלל מול מסכים , אפשר לשתות חלב חם ולשבת בלי לעשות כלום ערים על מנת להכניס את הגוף למצב שינה ורגיעה

לא לאכול ארוחה כבדה לפני השינה, ארוחה קלה תעביר לכם את הלילה בקלות

המנעו משנת צהריים ארוכה מידי, מומלץ לישון שעה ועד שעה 15:00 לכל היותר

שימוש בכדורי שינה לא מומלץ בכלל!! עדיף להימנע ולאמץ הרגלי שינה בריאים לשינה ארוכה ואיכותית בלילה, עם זאת במידה וכן צריכים עזרה עדיף תמיד לקחת משהו טבעי ומרגיע , כמו פסיפלורה או ולראין להרגעה , פסיפלורה אפשר לאכול כפרי (ולא חיקויים במיצים מסוכרים) וניתן לרכוש פסיפלורה בכמוסות שלא יוצרות תלות ואינן משפיעות כלל על המוח כמו כדורי שינה כימיים , מוזמנים לשאול את צוות המומחים שלנו

ותקראו את הכתבה שלנו על שלווה ואושר בגיליון זה לקבלת השראה לאורח חיים רגוע ובריא , שינה היא חלק חשוב מאוד מחיינו

 

הדרך אל האושר והשלווה הפנימית

 

הדרך אל האושר והשלווה רצופה בעקבות שלנו במסע החיים. אנחנו עוברים המון ולומדים מכל דבר, ואוספים חוויות והנאות, טיולים, בילויים ורגעים צרובים של אושר, אהבה וזוגיות, לידה, הגשמה, קידום בעבודה, הצלחה או זכייה.

הקושי הופך לאתגר שהופך להצלחה שמתורגם לאושר. עברנו כברת דרך, אבל עם חיוך על הפנים ועיניים מאירות/

לא כל מושג ניתן להגדיר באופן מדויק. לרוב המושגים הכביכול טבעיים חסרי הגדרה מדויקת, בניגוד למושגים מעולם המדע. גם חפצים דוממים כגון כיסא, כי כיסא לאחד יכול להיות שרפרף או דרגש לאחר.  קשה אם כן להגדיר אושר באופן סמנטי. אמנם ההגדרה של אושר  לא תהיה  בעלת דיוק מתמטי, עם זאת  ההגדרה תהיה קונקרטית באופן מספק על מנת  שנפסיק להתייחס לאושר כמשהו יחסי ומעורפל.

המסע אל האושר… מתחילים….

לכולנו יש הבנה אינטואיטיבית באופן כללי על מה הוא אושר. אושר הוא רגש חיובי  המלווה בתחושת סיפוק, הרגשת ריחוף של היי, שלעתים משכיח מאיתנו את הדברים הפחות נעימים.  גם חמש דקות יכולות להיות מוגדרות כ"אושר" וגם תקופה יכולה להיצרב בזיכרון כ "מאושרת". אחרת אושר לא יהיה שונה מ”שמחה” או “התרגשות” או כל רגש רגעי חיובי אחר שאנשים נוהגים לחבב. דבר נוסף שחשוב להבין הוא, שאם בן אדם מאושר לתקופות או לרגעים לא סותר את זה שיש לו רגעים יותר או פחות קשים. אם נראה בקושי אתגר ונלמד לצמוח ממנו נוכל לזכור אותו בהיבט חיובי.

"אין דרך אל האושר, האושר הוא דרך" – טיך נהאט האן

כדי לא למצוא את עצמנו רק חיים, אנחנו צריכים לחיות! בתוך ים המשימות שמציף אותנו עלינו להכניס ללו"ז את הדברים השכיחים, הקטנים, החשובים באמת.

זמן בילוי לבד עם אחד הילדים, אחד על אחד. הקסם שבקשר האישי מעבר למטלות היום יום. כאשר הילדים שלנו הם תינוקות אנחנו מבלים אתם המון – גם מהסיבה שהם זקוקים לנו וגם כי הם נעימים ומתמסרים.  כאשר הם גדלים הם עצמאים ופחות זקוקים לנו, עם זאת, הם עדיין רוצים אותנו. לכן, בילוי עם ילד לבד בלי כל המשפחה מסביב יכול להיות זמן איכות שייזכר לתקופות כחוויה נעימה חיובית ומאושרת וילווה גם את ההורה וגם את הילד בהמשך החיים. ככל שיהיו לנו הרבה מאלה, יצרבו לנו בתודעת האושר שלנו הרבה חוויות חיוביות. על אותו משקל – להזמין מקום במסעדה לך ולאישה לבד, דייט באמצע שבוע עמוס, ללכת לקנות לו משהו קטן ולשים מתחת לכרית, לכתוב פתק אהבה, לשחק עם הילדים בגן השעשועים באמת ולא רק לשבת שם להשגיח ולפטפט עם חברות.

להיות שם כשזה קורה ובאמת לחיות את החוויה!

האיזון הוא למעשה הסוד לחיים מוצלחים ומאושרים. כמו שלא ניתן ליהנות מרכיבה על אופניים אהובים בזמן שסובלים מכאבי גב, ליהנות מעריכת קניות בזמן שהראש טרוד מלחצים כספיים או להיות מסופק מקידום בעבודה בזמן שבבית אוירה פחות נעימה,  כך אי אפשר לתפקד וליהנות מהחיים ללא איזון נכון. לכן, לפני כל פעולה שאתם מבצעים חשוב שתשאלו את עצמכם האם מדובר בדבר שאתם יכולים לעמוד בו ובאותו הזמן ליהנות ממנו, ונסו להסתכל על התמונה המלאה ועל ההשלכות של המעשים שלכם.

" זה לא כמה שיש לנו , אלא כמה שאנו נהנים שהופך אותנו למאושרים " – צ'ארס ספורגאון

הדברים הקטנים הם אלה שעושים את חיינו למאושרים.

כל דבר קטן יכול להפוך לדבר גדול אם נסתכל עליו באופן חיובי ונייצר מחשבה מאתגרת.

 • טעויות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, והן אלה שסוללות את דרכנו לשיפור עצמי. בדומה לחוסר היכולת לשנות את העבר, גם כאן הטעות כבר התרחשה וכל שנותר לנו לעשות זה להודות בשגיאות שעשינו ולהשתמש במסקנות ובתובנות בכדי להפוך לאנשים טובים ויציבים יותר.
 • עלינו ללמוד כיצד להסתכל על טעויות כהזדמנות לשינוי, לצמחה, להבין איפה פעלנו לא נכון על מנת להעצים את תחושת ההצלחה למרות הכל ולדעת שגדלנו, למדנו, הפנמנו ויישמנו. לא הרמנו ידיים והינה אנחנו כאן חכמים יותר ומצליחים יותר כי מכל דבר ניתן ללמוד.
 • המעט שלנו הוא הרבה כי יש לנו את עצמנו. בית קטן יכול להיות מלא אהבה שמחה וצחוק ובית גדול יכול להיות קר מנוכר ובודד. אנחנו נהנים מהמעט ואם נביט בו באופן חיובי נוכל לראות בו אושר כי החיים קצרים מדי כדי להתעסק בדברים השליליים שהרגשנו בעבר, ויש לנסות ככל הניתן להרפות מהמרירות ולקבל באהבה את היופי והטוב שיש לעולם להציע.
 • ברגע שתבחרו לראות את הצד החיובי של כל מצב, תבחינו שהשמחה והאושר לא יבוששו להגיע וימלאו את חייכם. הבחירה היא בידיים שלכם.

"אל תתן להתנהגות של אחרים להרוס את השלווה הפנימית שלך" – דאלי לאמה

את המשפט "הזמן הוא הרופא הטוב ביותר" שמענו לא פעם ולא פעמיים, והוא בדרך כלל גם נכון מאחר שזיכרונות לא נעימים אכן נוטים לדהות עם הזמן. אך יש לנו אפשרות טובה הרבה יותר מסתם לחכות. יש לנו את היכולת להתרכז בדברים שזכינו בהם, כדוגמת המשפחה האוהבת שלנו או החלומות שהצלחנו לממש, ובמקביל לנסות לשחרר ולהבין שלא כל דבר נתון בשליטתנו, וכי כנראה שיש סיבה לכך. בין שתבחרו לאפשר לזמן לרפא את הכאב ובין שתחליטו לבנות זיכרונות חדשים טובים יותר בהווה, אתם בהחלט נמצאים בדרך הנכונה.

לכן , כל דבר שהוא לא שלכם, הוא שלהם. אין טעם לכעוס על דברים שהאחרים עושים במרחב שלכם. אם חמתך נורא נחמדה ועוזרת ונותנת לגיסתך ואת וילדייך זוכים בה רק בארוחות שישי זה לגמרי שלה. הכעס כלפיה יהרוג אצלך את כל האנרגיה הטובה וירחיק את האושר. היי טובה ודעי שעשית את הכי טוב שאת יכולה. כל השאר לא תלוי בך.

אשתך לשעבר מחמיצה פנים, הבוס בעבודה מוציא את העצבים על הסביבה, ברדיו יש הסתה וקשקשת מלחמת בין אחים, המורה לא חזרה אלייך עם תשובה, המראיינת בעבודה שנורא רצית וחזרת מהראיון עם מצב רוח טוב, שלחה לך בדואר תשובה שלילית, המלצרית לא הייתה קשובה, הדייט הבריז – הכל זה שלהם שום דבר מזה לא שלך. אל תניחו הנחות שגויות לגבי עצמכם בגלל תגובות של הזולת. תמיד צאו מתוך הנחה שאתם בסדר ועשיתם את הכי טוב שאתם יכולים.

כל המקבל את הקיים בהבנה מאושר הוא. 
האושר נמצא בהישג יד ואין לחפשו במקום רחוק או אחר – רבי נחמן מברסלב

להסתכל על חצי הכוס המלאה זו הסתכלות על כל השפע והטוב בחיים, הסתכלות על היש. אם  שמים בצד את מה שאין, את המחשבות על האין – אנו יכולים להסתפק ולהיות מאושרים מהקיים, לא לספור את כמות החדרים בבית אלא לשמוח בכך שיש לנו קירות והגנה. אם אין עושר חומרי ויש הרבה עושר רוחני, לראות את הטוב כמו חינוך ראוי לילדנו ,  אוכל על השולחן, נישואים מאושרים והרבה אהבה – זה המון ובכלל לא מובן מאליו. בריאות זה עושר, ילדים זה הרבה שמחה גם אם עייפים בסוף היום ולא מספיקים דברים שתכננו לעצמנו מרוב עייפות ואין לך כח לראות את הסדרה שרצית או לקרוא בספר שמונח פתוח על אותו הדף כבר חצי שנה. לשמוח על העייפות הזו כי היא מעידה על חיים ועל עשייה.

הגשמה עצמית היא השאיפה שלנו לטוב עבורנו. אנשים עם מטרה שעברו דרך והגיעו להישגים, הם אנשים עם תחושת סיפוק על עשייה, בכל תחום. אנשים שעובדים במקצועות החינוך מתוך שליחות, אנשים שעובדים בעבודות כי הם מרוויחים בהם הרבה כסף ומתנדבים בכל מקום שעושה להם טוב, אנשים עם יכולת הכלה ושיכולים לתת יד לאנשים בהמשך הדרך. תשאלו את עצמכם באיזה מצב אתם בחיים ומה מדרג האושר שלכם, ישנם הרבה מורי דרך שרק מחכים לכם.

ועכשיו סיפור עממי ידוע –

חכם אחד טייל עם תלמידו הנאמן ביער כשמרחוק הבחין במקום בעל מראה דל ביותר.
הוא החליט לבקר שם לזמן קצר. בדרך הוא דיבר עם תלמידו על חשיבותם של ביקורים המאפשרים להכיר אנשים ועל הלמידה שרוכשים מחוויות כאלה.

כשהגיע, הוא ראה את הדלות של המקום ותושביו. בבית הישן וההרוס התגוררו זוג הורים ושלושת ילדיהם כולם יחפים ולבושים בבגדים קרועים ומלוכלכים. החכם התקרב לאיש, שהניח שהוא אב המשפחה ושאל אותו: "בסביבה זו אין מקורות עבודה וגם לא מרכזי מסחר, כיצד אתה ומשפחתך מצליחים לשרוד?"
האיש ענה לו בשקט: "חבר, יש לנו פרה קטנה. היא מניבה כמה ליטר חלב בכל יום. חלק מהתוצר אנו מחליפים עבור מזונות מסוימים בעיר הסמוכה, בחלק השני אנו מכינים יוגורט, גבינה וכד' לעצמנו וכך אנו שורדים."

החכם הודה לו על המידע, הסתכל סביבו מספר רגעים, בירך לשלום והלך. באמצע הדרך פנה לתלמידו וצווה לו: "חפש את הפרה הקטנה, קח אותה למשפחה בהרים רחוקים שזקוקים לה יותר מהמשפחה"
התלמיד המבועת התנגד למורו, התווכח עמו וניסה להניאו מבקשתו, הרי הפרה הקטנה הייתה אמצעי המחייה היחיד של אותה משפחה. אבל החכם הלך משם ולא ענה לו.
התלמיד המדוכא ביצע את פקודת מורו. הוא מצא את הפרה הקטנה, הוביל ואותה עד לכפר מעבר להרים תוך שהוא לוקח את הפרה מהמשפחה שהתפרנסה ממנה.

כעבור מספר שנים, אכול רגשי חרטה, הצעיר החליט לעזוב את מורו ולחזור לאותו מקום כדי להתוודות בפני המשפחה ולעזור להם.
כסף לא היה לו, הוא החליט שיעבוד חינם בשבילם כדי לעזור להם לקנות פרה קטנה חדשה. ככל שהתקרב למקום ראה שהסביבה השתנתה, העצים פרחו, הבית היה יפה ונקי והילדים שיחקו בחצר.
הצעיר הרגיש עצוב ומיואש. הוא היה בטוח שהמשפחה הענייה נאלצה למכור את ביתה כדי לשרוד.

הוא החיש את צעדיו. כשהגיע לבית התקבל על ידי איש מאוד אדיב.
הצעיר שאל על המשפחה שהתגוררה בבית לפני מספר שנים. ענו לו שהמשפחה ממשיכה להתגורר במקום.
הוא לא הצליח להבין מה התרחש, הסתכל על הילדים והכיר אותם, הם נראו יותר גדולים ובריאים, אבל הם היו ללא ספק אותם ילדים שביקר אצלם עם מורו מספר שנים קודם.
הוא שיבח את מה שראה ושאל את האיש (את בעליה של הפרה הקטנה): "כיצד הצלחת לשפר את המקום ולשנות את חייך? " האיש השיב לו בהתלהבות: "הייתה לנו פרה קטנה שנגנבה לילה אחד. מאותו הרגע היינו חייבים לעשות דברים אחרים ולפתח מיומנויות חדשות שקודם לא ידענו שאנו מסוגלים להן, ככה הצלחנו להגיע להישגים שהינך רואה".

בכל מכשול ובכל קושי אנו לומדים איך להניע לפעולה ובמקום ליפול, לקום ולעשות הכל טוב יותר. יש מה ללמוד בכל דבר בחיים ולא כל דבר רע יפיל אותנו אלא ילמד אותנו איך להניע ולפעול ולהיות טובים יותר.

סוד האושר השלווה ע"פ ד"ר איהליאקלה הו לן

הבעיה לעולם אינה אצלם אלא אצלנו. לקיחת אחריות מלאה מניבה תוצאות עצומות. ארבע משפטים קצרים שאומרים אותם מחוללים פלאות.  ארבע משפטים ואלו הם

אני אוהב/ת אותך

אני מצטער/ת

בבקשה סלח/י לי,

תודה.

את המשפטים הללו אנו מכוונים למחשבות שלנו, לשיחות שלנו עם אנשים, לכל סיטואציה ובכל מצב. אם נזכור לאהוב במשמעות של הרבה נתינה ואהבת חינם, להצטער ולקחת אחריות מלאה, לבקש סליחה ותמיד תמיד להיות בהודיה. אם נחייה ע"פ ארבעת המוסכמות האלה – נשפר באופן דרמטי ומשמעותי את איכות חיינו.

אני מנהל את חיי ואת היחסים שלי בהתאם להבנות הבאות: 

1.    המציאות היא תוצר של המחשבות שלי.

2.    אם המחשבות שלי ממאירות יוצרות מציאות ממאירה.

3.    אם המחשבות שלי מושלמות הן יוצרות מציאות שופעת אהבה.

4.    אני אחראי במאה אחוזים על יצירת המציאות שלי כפי שהיא.

5.    אני אחראי במאה אחוזים על תיקון המחשבות הממאירות שיוצרות מציאות חולה.

6.    "שם בחוץ" אינו קיים. הכול קיים כמחשבות במוחנו."

החיים ע"פ התובנות האלה יצרו הצלחה מסחררת אצל מטופלים שהיו בדיכאון ואנשים עם מציאות עגומה שהצליחו לשפר אותה פלאים רק בזכות מחשבה חיובית שיצרה מציאות חלומית וחיים עם ארבע המשפטים שאומרים אותם לכל אדם ובכל מצב חיובי או שלילי.

"אפס מגבלות" הוא ספר שנכתב ע"י ג'ון ויטלי על השיטה הו`אופונופונו שעזרה לכל כך הרבה אנשים בעולם ע"פ ד"ר איהליאקלה הו לן מומלץ קריאה לשינוי תפיסתי ומחשבתי לשיפור איכות החיים ע"פ הקיים .

ולסיום –

 

עכשיו זה הזמן

ללכת להופעה

ללכת לאימון אישי להשיג מטרות

להתחיל להתאמן בספורט, איך שאתם, בכל מצב צבירה

זה הזמן ללכת לייעוץ ולקבל החלטות

זה הזמן פשוט, לחיות.

אנחנו, בד"ר גרין, נשמח לייעץ לכם על תוספי תזונה טבעיים להרגעה ושינה טובה על מנת לתת עידוד ועזרה לכל המחשבות החיוביות ע"י תוספי תזונה טבעיים מחומרים מהטבע בלבד ללא תלות וללא תופעות לוואי בכלל

פסיפלורה  לשינה טובה ורגועה

ולריאן  לאיזון והרגעה

ועוד תוספים שיעזרו לכם , גם לאימוני כושר, גם להרגשה כללית טובה ובעיקר לבריאות שלכם , כי זה הכי חשוב.

הכי טוב לחורף – הכן את המערכת החיסונית

חודש אוגוסט הינו שיא החום של הקיץ. אנחנו מוצאים את עצמנו אוכלים ארוחות קלות יותר מנחמות פחות, הולכים הרבה לים, לבריכה, לובשים בגדים קלים נוסעים לחופשת הקיץ ומבלים הרבה עם המשפחה, עם בן או בת הזוג. הסחות הדעת הן רבות ולפני שאנחנו מרגישים, הימים מתקצרים, מזג האוויר נסבל יותר, חם פחות, בערב כבר קריר ואז מגיע החורף.

החורף המכורבל עם  הסוודרים ושמיכות הפוך מביא איתו גם את האף הדולף, כאבי השרירים, התקררות ומחלות החורף המוכרות (משהו אמר שפעת?). ואם יש אסתמה כרונית או דלקות אוזניים כרוניות בנוסף, ההתנגשות יוצרת חגיגת מחלה שמשביתה אותנו לימים רבים ולזמן ההתאוששות ארוך מאוד.

 

המחלות הנפוצות ביותר בחורף

 • שפעת – מחלת החורף הקלאסית הנגרמת מווירוס שעובר בהדבקה מאדם לאדם. תסמיני השפעת הם: חום, חולשה, כאבי גרון וראש, נזלת, שיעול וכאבי שרירים ומפרקים.
 • התקררות  – מחלה נגיפית קלה של דרכי הנשימה העליונות המתבטאת בנזלת, שיעול, התעטשויות, כאב גרון, ליחה, כאב ראש ועייפות. למרות שהתסמינים דומים לשפעת, התקררות אינה כרוכה בחום גבוה בדרך כלל והיא קלה יותר. ההתקררות עוברת בהדבקה והיא המחלה הנפוצה ביותר.
 • דלקת גרון – יכולה להיגרם מנגיף או מחיידק ומתבטאת בחום גבוה, כאב גרון וקושי בבליעה, נזלת, עייפות, כאב ראש, הרגשה רעה ותבליטים לבנים על השקדים.
 • דלקת שקדים– יכולה להיגרם על ידי וירוסים או על ידי זיהום שנוצר מחיידק הסטרפטוקוקוס ומתבטאת בכאבים בגרון, קשיים בבליעה ועוד.
 • דלקת ריאות – מחלה זיהומית  נפוצה המצריכה בדרך כלל טיפול אנטיביוטי ובמקרים חמורים אף אשפוז. תסמיני המחלה הם בעיקר חום גבוה, שיעול עם ליחה, קשיי נשימה, כאב בחזה, עייפות ועוד.
 • אסתמה – מחלה כרונית בריאות המגיעה בדרך כלל בצורת התקפים הנגרמים בעקבות אלרגיה. המחלה מאופיינת בהיצרות של דרכי הנשימה המביאה לצפצופים, שיעול וקוצר נשימה. המחלה שכיחה יותר בקרב ילדים.
 • ברונכיטיס – דלקת סמפונות הנגרמת על ידי נגיף או מופיעה כמחלה כרונית ומתבטאת בעיקר בשיעול עם או בלי ליחה, ולעיתים גם בחום, נזלת וחולשה.

הדרך הטובה והיעילה ביותר להגיע אל תקופת החורף במקסימום מוכנות היא ליטול תוספי תזונה המכילים ויטמינים ומינרלים שיחזקו את המערכת החיסונית כבר בעונת הקיץ על מנת  שיחזקו את המערכת החיסונית ויכינו אותה לקראת מחלות החורף .

טעות נפוצה של רבים היא ליטול תוספי תזונה כאשר המחלה כבר פרצה ומערכת החיסונית חלשה. אמנם זה יחזק את הגוף אבל לא ייתן את אותו אפקט של הגנה כמו כאשר תוספי התזונה כבר ספוגים במערכות הגוף ומגנים עליו מפני מחלות עתידיות.

ההמלצות שלנו לתוספי תזונה שיחזקו את המערכת החיסונית לקראת החורף

ויטמין C – ויטמין C המכונה גם חומצה אסקורבית, הוא חומר נוגד חימצון מסיס במים, הממלא תפקיד חשוב בנטרול רדיקלים חופשיים.
הוא נחוץ לייעול תפעולה של המערכת החיסונית, ובהיעדרו פוחת כושרה להילחם בזיהומים ובדלקות, וההחלמה מפצעים אטית. ויטמין C דרוש גם לניצול החומצה הפולית ומגביר את הזמינות של מינרל הברזל לגוף וספיגתו.

פרופוליס – מתברר כי  שימוש קבוע בפרופוליס עשוי להפחית את הסיכון לחלות במחלות חורף בילדים, להפחית את השימוש באנטיביוטיקה, את ימי ההיעדרות מהגן או מבית הספר ולהקל את עוצמת התסמינים. בשנים האחרונות הנטייה היא להשתמש בשילוב של אכינצאה ופרופוליס להתמודדות עם המחלות העונתיות (בעיקר הצטננות ושפעת) ולשמירה על ההגנה הטבעית של הגוף.

מחקר שבדק את השפעת נטילה של אכינצאה ופרופוליס – מצא הפחתה משמעותית של מידת הסיכון לחלות במחלות העונתיות בילדים עם סימני מחלה ראשונים. כמו כן נמצא כי השימוש מפחית במידה רבה את הצורך באנטיביוטיקה.

וההמלצה הכי אופטימלית  שלנו – ווינטר – גארד 

כל כמוסה מכילה אכינצאה, פרופוליס אסטרגלוס, ואונה דה גאטו – ציפורני החתול

הטיפול העיקרי: טיפול אנטי-אסתמתי, בעיות במערכת הנשימתית, עיכוב תאי גידול מסוג מלנומה או קרצינומה, פעילות אנטי-סוכרתית, פעילות אנטי-בקטריאלית, פעילות אנטי ויראלית, מגרה את מערכת החיסון, מטפל באלרגיה כל עוד לא ידועה תגובה אלרגית לדבורים, טיפול בכוויות, זיהומי עור, פה, שיניים, גרון, טחורים, כיבי קיבה, חומר הרדמה/אילחוש, הצטננויות, שפעת, ברונכיטיס.

הכנה טובה לחורף תחסוך לכם הרבה סבל וכאב  ותקצר את ימי המחלה  באופן משמעותי.

והכי חשוב – תהיו בריאים וחיוניים.

אנחנו , צוות היועצים של ד"ר גרין נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

 

 

מוצר החודש – גרין באלנס

נמאס לכם להסתובב עם משקל עודף ולהרגיש כבדות?

רוצים לרזות ולהוריד במשקל פעם אחת ולתמיד? עכשיו זה אפשרי! 

מחיר מיוחד לחודש יולי 1+1 

GREEN BALANCE

כיצד מסייע הגרין באלאנס לירידה במשקל?

יכולתו של הגרין באלאנס להאיץ, לזרז ולקדם תהליכי הרזיה והורדה במשקל הגוף טמונה בהרכבו, הכולל כאמור ריכוז גבוה במיוחד של סיבים תזונתיים מסיסים במים. הסיבים הספציפיים הייחודיים של שורש הקונג'אק הינם בעלי הקיבולת הגבוהה ביותר מבין שאר הסיבים המסיסים במים.

סיבי הקונג'אק הינם בעלי פוטנציאל התרחבות של עד פי 17 מגודלם כאשר מצויים בסביבה מימית, כמו זו הקיימת בקיבה ובמערכת העיכול בגוף האדם. במהלך עיכול הקונג'אק, הסיבים מתנפחים ותופסים מקום רב בקיבה, באופן הגורם להפחתת אותות הרעב הפיזיולוגיים במוח. התוצאה היא הפחתת תחושת רעב, דיכוי התיאבון, והקניית תחושת שובע לזמן ממושך יחסית.

סיבי קונג'אק סופחים וסופגים שומנים, ובכך מונעים את הצטברותם בגוף. כתוצאה מכך, כמות מועטה יותר של קלוריות נספגת בגוף בתהליך העיכול. הצמח מכיל גם רכיבים משתנים, המביאים לסילוק עודפי נוזלים מהגוף. מחקרים מהעת האחרונה מצאו כי אנשים הצורכים סיבי קונג'אק על בסיס קבוע נהנים מירידה ניכרת ומשמעותית במשקל והרזיה מהירה יותר, ביחס לאנשים אשר אינם משתמשים בצמח.

להצלחה עם המוצר המנצח שלנו הכנו לכם רשימת טיפים שתשפר את התוצאות באופן דרמטי איך לשנות את הרגלי התזונה, מה לאכול ומה לא לאכול, כמה פעמים בשבוע מומלץ לבצע פעילות ספורטיבית ואיך שומרים על מוטיבציה גבוהה בדרך להרזיה. הכנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו בתהליך ירידת במשקל:

belly-2354_960_720

 1. נהלו יומן מעקב אישי של כל מה שאתם אוכלים במשך היום, גם אם זה משהו קטן וזניח , תרשמו.
 2. שמרו על תפריט מאוזן שכולל שלל חומרי מזון מהקבוצות השונות.
 3.  אל תדלגו על ארוחות , את הגרין באלנס נוטלים שלוש פעמים ביום חצי שעה לפני הארוחה עם כוס מים , הקפידו על כך והתמידו, הכי חשוב זה להתמיד.
 4. תאכלו אוכל ביתי . מזין . בריא.
 5. שתו הרבה מים ! ככל שתשתו יותר כך תצליחו לרזות יותר באופן משמעותי.
 6. ביצוע פעילות גופנית על בסיס יומי שתאפשר שריפת קלוריות מרובות שתוביל לירידה במשקל. התחילו בקטן – צאו 2-3 פעמים בשבוע לפעילות ספורטיבית של 30 דקות. זה יעזור לכם להיכנס לקצב קצת יותר רציני בהמשך.
 7. מומלץ להגדיר יעד ביניים , להוריד 5-6 קילו ולא להגדיר מראש מספרים גדולים אלא להישאר בטווח ההגיוני והסביר.
 8. מותר למעוד. זה לא נורא לפספס אימון כושר או לאכול פרוסת עוגה. זה בסדר. אל תביאו את עצמכם לסף תסכול ויאוש, אם קרה לא נורא. תמשיכו הלאה .

 

בהצלחה!

 

 

 

 

ד"ר גרין שלום…

מידי יום מגיע צוות היועצים לעמדות הטלפון ועונים לכל קהל הלקוחות של המוצרים שלנו על שאלות רבות מגוונות ומעניינות. אנחנו שמחים להשיק מדור חדש בניוזלייטר שלנו, שבו  נרכז בכל גיליון מגוון מן השאלות שהגיעו למוקד שירות הלקוחות שלנו. אתם מוזמנים לשלוח אלינו שאלות נוספות, ואולי הן תעלנה בגיליון הבא. נודה לכם על משוב, וכמובן נשמח לענות על שאלות שתשלחו אלינו למדור "ד"ר גרין שלום".

עושים סדר בפרוביוטיקה 

האם לקחת פרוביוטיקה במקביל ובסמוך לאנטיביוטיקה? 

פרוביוטיקה מומלץ לקחת כטיפול מונע פעמיים ביום כל הזמן ולא רק בעת טיפול באנטיביוטיקה , שכן הלקיחה באותו מועד אינה מאזנת את הפלורה (חיידקים שנמצאים באופן תקין במערכת העיכול. חלקם אחראים לסינתזה של ויטמין K. על-ידי יצירת סביבה בעלת חומציות גבוהה במעי, הם מסוגלים למנוע זיהום על-ידי חיידקים מחוללי מחלה פתוגניים. חלקם נהרסים על-ידי אנטיביוטיקה). כפי שנהוג לחשוב, האנטיביוטיקה הורגת מגוון רחב של חיידקים, גם את החיידקים הטובים וגם את החיידקים הרעים, מה שיוצר חוסר איזון וגורם לתופעות לוואי של גזים, שלשולים, ולהתפתחות של פטריות במעיים ובנרתיק. לכן, להקלה על תופעות הלוואי, יש לצרוך את הפרוביוטיקה לאחר הטיפול באנטיביוטיקה. יש ליטול כמוסות פרוביוטיקה במשך 3 שבועות פעמיים ביום .

אנשים הצורכים אנטיביוטיקה באופן ממושך יום יומי צריכים לקחת במקביל פרוביוטיקה שעתיים  לפחות אחרי נטילת האנטיביוטיקה.

תרצו עוד משהו?

תוספי תזונה עם האוכל ? אחרי האוכל?

כאשר הומלץ לכם ע"י איש מקצוע נטילת תוספי תזונה, יש לברר תמיד על אופן נטילת התוסף לספיגה מקסימלית בגוף ולהשפעה הרצויה. ישנה חשיבות רבה למועד הנטילה, אך אם בכל זאת פספסתם את המועד – עדיין עדיף ליטול כי עדיף לקחת מאשר לדלג. החשוב ביותר בתוספי תזונה היא ההתמדה.

פרוביוטיקה
חצי שעה לפני ארוחה
במהלך נטילת אנטיביוטיקה- יש להרחיק 4 שעות מהאנטיביוטיקה

מינרלים
רוב המינרלים יש לקחת על קיבה ריקה
סידן- בערב עם האוכל
ברזל– להימנע מסמיכות לדברי חלב שגוזלים ממנו את יכולת הספיגה
מגנזיום- יש לקחת לפני השינה

ומשהו על עייפות הקשר לספורט מים ועור פנים צעיר 

אנשים בשלבים שונים בחייהם מוצאים את עצמם עם נפילת אנרגיה, לא מצליחים להמשיך את היום בגלל העייפות המשתלטת. סטודנטים באמצע הרצאה, אנשים בני 30-40 באמצע יום עבודה מרגישים ש"הראש נופל" ואין כוח ואין אנרגיה להמשיך ויום ארוך מאוד עוד לפניהם. רבים מהם מתקשרים מכל מיני סיבות אחרות ואז תמיד עולה השאלה… תגידי, מה יש לך לעייפות?

אז אין לשמחתי או לצערי כמוסת קסם שבולעים אותה ומתעוררים ממנה להמשך היום. ואם יש אחת כזאת, הגברה מיידית של אנרגיה היא לא בריאה והנפילה אחריה קשה יותר. עם זאת, קיימות כמוסות המיועדות למתן אנרגיה בזמן רגעי (למשך כמה שעות) ומיועדות למצבים של ספורטאים לפני תחרות, סטודנטים לפני מבחן, לפני נסיעה ארוכה וכו'… שאלו אותנו לגבי המוצר – ספאואר 1.

אז קודם כל, ליצירת אנרגיה טבעית מומלץ לקיים אורח חיים ספורטיבי, כל אדם בכל גיל ובכל מצב יכול למצוא את הענף הספורט שיתאים לו, ולמצוא לזה זמן לפחות 4 פעמים בשבוע.

לשתות הרבה מים (קפה ומיצים לא נחשב) לפחות ליטר וחצי בכל יום  (האנטי אייג'ינג המושלם לעור הפנים). מים וספורט כבר ישפרו פלאים את האנרגיות שלכם באופן מיידי. לזה כדאי להוסיף לתפריט היום יומי ספירולינה, כלורלה , מגנזיום וסופר קמבוצ'יון , אלה תוספי תזונה סולידיים. הרצים למרחקים ארוכים, הם נותנים אנרגיה ברמה היומיומית ולא בבוסט אחד אלא באופן מתון וממושך. את השינוי ניתן לראות בתוך כמה ימים עד שבועות, ואנשים שהיו מרגישים עייפות באמצע יום עבודה באופן כזה שפגם להם בתפקוד דיווחו על עירנות ושיפור מצב הרוח, וגם כוח לצאת לאימון ספורט בערב.

 

 

 

מבצעי חודש יולי

מבצעי השלישיות חוזרים !!

12599464_1723024897920677_1365523342_n

רוכשים שלושה מכל מוצר משלמים על 2 ומקבלים 1 חינם

3 כורכומין ב 199.80

3 קיו 10 ב 199.80

3 מגנזיום ב 99.90

3 מסטיק תימני ב 199.80

3 ספירולינה ב 99.80

3 מורינגה ב 179.80

3 ג'ימנמה ב 159.80

ועוד ועוד…

 

גרין באלנס 1+1

GREEN BALANCE

הקיץ קל לרזות מתמיד, 2 במחיר 199.80

 

שלום לחופש הגדול

החופש הגדול מביא איתו הזדמנויות חדשות לבילויים משפחתיים, ולהרבה זמן פנוי כדי למלא את החלל שנוצר עם סגירת בתי הספר וכיבוי מתג השגרה.

אז נכון שאין את הלחץ בבוקר של השכמות, כריכים, צחצוחי שיניים וחיפוש חולצות לבנות במקרים היותר קשים, אבל עדיין, הילדים קמים בבוקר ויום שלם עוד לפניהם ויש חודשיים כאלה.

עם בית הספר של החופש הגדול, הקייטנות והחופשות, עדיין נשארו ימים לבילוי, שניתן למנף לחיבור, לגיבוש, להיות ביחד כמשפחה ביציאה לים, טיול, מוזיאון ועוד.

water-165219_960_720

אז מה עושים עם הילדים בחופש הגדול?

יציאה עם הילדים לים ולבריכה זו הצלחה מובטחת! כמה טיפים קטנים יעזרו להם לעבור את החוויה בהנאה ולחזור הביתה עם ילדים עייפים אך מרוצים ובשלום:

הגנה על העור מפני השמש

קודם כל שמש. בישראל קיץ זה שמש והרבה מזה. לכן הכי חשוב להימרח בקרם  הגנה או להיות בצל כל הזמן. אם נסחפתם בבילוי ולא שמתם לב ובכל זאת נשרפתם כי היום חלף בלי שתרגישו, ואולי רציתם בכל זאת לגנוב קצת שיזוף ולרגע זה נראה ממש בסדר, אבל הגעתם הביתה והעור אדום ושורף נורא… אז מה עושים?   אבוקדו – מריחת אבוקדו על העור השרוף תקל באופן ניכר את תחושת הצריבה והכאב. חומצות אומגה 3 הנמצאות באבוקדו או בשמן האבוקדו, מאוד מקלה על הצריבה ולאורך זמן ניתן להכין משחה למיצוק וחיוניות העור אשר מסייעת לשימור האלסטיות והמוצקות של העור:

 • בבלנדר יחס שווה של  דבש ואבוקדו עם 3-4 כפיות שמנת כדי להכין משחה אחידה. יש למרוח את המשחה שנוצרה על העור לחצי שעה בערך, לאחר מכן שטיפה במים חמימים.
 • שמן אבוקדו מאוד יעיל להקלה של צריבה משמש.

כמו כן ניתן להשתמש בקסם הירוק – ג'ל אלוורה. יעילות צמח האלוורה ידועה מאות שנים בהקלה על עקיצות, פצעים, ועור שרוף משמש. פשוט למרוח על העור ורצוי כמה שיותר סמוך לחזרה הביתה ולא לחכות שהעור יאדים בהדרגה. ככל שתמרחו אלוורה מוקדם יותר הריפוי יהיה אפקטיבי יותר. ניתן לרכוש ג'ל אלוורה ואפשרי בהחלט גם לשים את האלוורה ישירות מהצמח על העור. המלצה: אחסנו את הג'ל אלוורה בתוך המקרר. כך, בעת המריחה, המגע הקר גם יעניק תחושה נפלאה.

בטיחות במים 

בזמן שחלק מהילדים ישחקו לידכם, יש ילדים שיעדיפו קצת להתרחק ולשחק עם ילדים אחרים או עם האחים הבוגרים שלהם. מבחינתם זה כמו לשחק בגן השעשועים ומנקודת המבט שלהם, הם לא רואים את הסכנה שבהתרחקות מכם, מבלי להבין  שהמים עלולים להיות לא צפויים ואף מסוכנים. חשוב מאוד לזכור  שניתן לטבוע גם במים רדודים וגם עם מצופים או גלגל ים. אלה לא מבטיחים את בטיחותם.  חשוב מאוד להגדיר לילדים הקטנים מראש את השטח שבו ניתן להם להיות כי ברגע של הסחת דעת הם יכולים פשוט להתפזר. פיקוח כל רגע וכל הזמן.

שתייה

חשוב מאוד להקפיד על שתיית מים. בגלל המשחק הרטוב במים וההרגשה הצוננת, ילדים לא מרגישים שהם צמאים. שתייה מרובה תחסוך אירוע התייבשות. בנוסף, אכילת פירות וירקות וכל מאכל עתיר בנוזלים תסייע לגוף לשמור על נוזלים.

תחזירו אותם לספריות העירוניות 

ילדי שנות ה – 80 ו ה – 90 עוד זוכרים את הישיבה המחבקת בספה מול המאוורר בימי הקיץ החמים, עם אבטיח פרוס לידנו וספר מרתק. ילדותינו עברה עם הרבה מילים, סיפורים מרתקים ועולמות רחוקים מאוד מילדותינו הישראלית, אורה הכפולה, אבא ארך רגליים, צ'רלי וממלכת השוקולד , פוליאנה השמחה תמיד ועוד ועוד. סיפורים שמילאו את עולמינו. היום מגוון הספרים הרחב הביא איתו סיפורת מודרנית אבל אסור לשכוח את הקלאסיקות העולמיות והספרות הקלאסית הישראלית. עולם נטול ניידים, אינטרנט, עם הרבה מוסר השכל וחכמת חיים. הקריאה מעשירה את אוצר המילים ומשפרת את מיומנות השיחה ומאמנת את המוח להתמודד עם טקסטים לימודיים. הרבה יותר קל לקרוא חומר לימודי כאשר יש מיומנות קריאה עם ניסיון.

ברשתות מוכרים המוני ספרים במחירי ריצפה, אבל שום דבר לא משתווה לקסם של הליכה לספרייה, שיטוט וחיטוט וחשיפה למבחר גדול ומרתק של ספרים. עם ערך מוסף של השאלה, אחריות, ושמירה על הקיים. זה בסדר לקנות אבל עדיין מה אנחנו עושים עם כל ערימות הספרים שנשארים בבית? ההליכה עצמה לספריה היא פעילות בפני עצמה, היא חינמית ומפגישה את הילדים עם חברים שלהם, קסם שאין לו סוף. תחזירו אותם לספריות.

shutterstock_73058524_i

ביקור במוזיאון 

אם כחלק מטיול משפחתי מבדר מהנה ומגבש של כל המשפחה ביחד לבילוי מסקרן ותרבותי, ביקור במוזיאונים לילדים טומן בחובו שלל אפשרויות יצירה, משחק ומחקר, שיעשירו את עולמם של הילדים. בארץ קיימים לא מעט מוזיאונים חווייתיים שמציעים אפשרויות רבות לבילוי מהנה ממוזג לילדים בכל הגילאים.

ביקור במוזיאון משלב את האלמנט החינוכי תרבותי של ריסון התנהגות בניגוד להשתוללות בפארקי מים. הביקור מלמד באופן חזותי וישיר הרבה מעבר הנלמד בתיאוריה. הילדים יכולים ממש לראות, לגעת ולחוות את הדברים. את החוויה המדעית או האומנות וכל הניסיונות המדעיים שהילדים יכולים לערוך ולהתנסות. הבאנו לכם רשימת מוזיאונים מובילים המומלצים לילדים. יש גם פעילויות קיץ וסדנאות נוספות.

מוזיאון הילדים בחולון , מוזיאון המדעטק בחיפה, מוזיאון הלונדע בבאר שבע , מוזיאון האורקולי המרתק ידידי ישראל (FOZ) בירושליים ועוד רבים , חפשו באזור המגורים שלכם או הרחיקו למחוזות רחוקים תוך כדי טיול וסיור בעיר לא מוכרת.

להירגע 

קודם כל להירגע. אנחנו ממליצים על ולריאן  ופסיפלורה להפגת המתח ולשינה רגועה בלילה.

החופש הגדול – הזדמנות נהדרת לחוויה משפחתית, לטיולים גם באמצע השבוע. כשיגמרו הקייטנות וכל המסגרות של הילדים יצאו גם לחופשה, קחו לכם יום חופש מהעבודה וטיילו בזמן שהלחץ פוחת  ויש פחות עומסים באתרים,  ונצלו את הקיץ ללמידה, לרביצה, למנוחה, לקריאה ובעיקר לגיבוש והנאה של כל המשפחה.

שיהיה לנו קיץ נעים , בטיחותי, ומהנה!

שלחו לי מבצעים והטבות