לייעוץ מקצועי התקשרו: 1700-70-80-88

חילבה

 49.90

תורמת לאיזון כולסטרול

מגנה על הלב

מסייעת לשמירה על איזון הסוכר בדם

מקלה על מהלך הלידה

מרגיעה דלקות

מסייעת למערכת העיכול

גרגרנית יוונית, או בשמה העממי "חילבה", היא מצרך שניתן למצוא בדרך כלל במטבח התימני, ההודי או הפרסי, אך מעבר לשימוש בטעמה בבישולים, לאורך ההיסטוריה השתמשו בה גם במצרים, יוון, איטליה ודרום אסיה, בעיקר בשל היתרונות הבריאותיים הרבים שלה. החילבה מכילה חלבונים, סיבים, ויטמין C, ניאצין, אשלגן, אלקלואידים ברזל ואפילו תרכובת בשם דיוסגנין, שלה יש מאפיינים המזכירים את האסטרוגן. מה כל המרכיבים האלה מספקים?

תורמת לאיזון רמות הכולסטרול

לפי מחקרים עדכניים, החילבה עוזרת להפחית את רמות הכולסטרול הרע – LDL. באחד המחקרים הראו כי אנשים שצרכו 56 גרם חילבה בכל יום במשך 24 שבועות הפחיתו את רמות הכולסטרול שלהם ב-14%.

 מפחיתה את הסיכויים לסבול ממחלות לב

מאחר שיש בה כמות גבוהה של גלקטומנן, וכן היא מקור מצוין לאשלגן, החילבה סותרת את פעולת הנתרן בגוף ועוזרת לשמור על לחץ דם וקצב פעימות לב תקינים. בנוסף, באותו מחקר שבדק את הירידה ברמת הכולסטרול, הבחינו החוקרים גם בירידה של 25% בסיכויים ללקות במחלה לבבית בעקבות 24 השבועות בהם צרכו הנבדקים 56 גרם של חילבה ביום.

 עוזרת לחולי סוכרת לשמור על איזון רמת הסוכר בדם

חילבה מועילה ביותר לאנשים שסובלים מסוכרת, זאת משום שגלקטומנן, הסיב הטבעי שנמצא בחילבה, מאט את קצב ספיגת הסוכר בדם, ובנוסף החילבה מכילה גם חומצת אמינו שתורמת לייצור האינסולין.

מחזקת את השיער ומונעת קשקשים ונשירה

אם אתם סובלים מנשירה או מקשקשים, יתכן שהחילבה יוכל לטפל ב-2 הבעיות האלה.  מסייעת להורדה במשקל

אם אתם מנסים לרדת במשקל, הוסיפו חילבה לדיאטה שלכם. בכך תוכלו לנצל את הסיבים הממסים שבחילבה, אשר יתרחבו בקיבתכם וידכאו את תאבונכם בהמשך היום.

מגבירה את ייצור החלב אצל נשים מניקות

החילבה נמצאת בדירוג גבוה בקרב המזונות שכל אישה צריכה לאכול במהלך חודשי ההנקה, ומחקרים הראו עלייה של יותר מ-500% בייצור החלב במהלך 24-72 שעות לאחר צריכת החילבה. הסיבה לכך היא האחוז הגבוה של תרכובת בשם דיוסגנין בגרגרים, אשר התגלתה כבעלת מאפיינים המזכירים את האסטרוגן. 

  מקלה על הלידה

חילבה הוכחה כמועילה במיוחד כתרופה מקלה טבעית במהלך לידה, משום שהיא גורמת להתכווצויות ברחם. היא גם עוזרת להפחית את כאבי הצירים, אבל חשוב מאוד שלא להפריז בכמויות ולהתייעץ עם הרופא שמלווה את מהלך ההריון, משום שצריכה של כמות גבוהה מדי עלולה לסכן את העובר.

  מקלה על אי נוחות בתקופת המחזור

חילבה מכילה תרכובות בשם דיוסגנין ואיזופלבון, להן איכויות המזכירות את האסטרוגן, והן עוזרות להפחית את הסימפטומים המעיקים שבמחזור החודשי כמו התכווצויות, גלי חום ושינויי מצב רוח. בנוסף, נשים רגישות יותר למחסור בברזל במהלך המחזור, ההיריון וההנקה, והחילבה עשויה לעזור לפצות על כך.

 מרגיעה דלקות עור ומפחיתה צלקות

מחקרים הראו שהחילבה עוזרת לטיפול בבעיות עור שונות כמו מוגלות, שלפוחיות, כוויות, אקזמה ושיגדון.

 תורמת לתהליכי העיכול ומונעת צרבת

החילבה עוזרת לנקות את הגוף מרעלים, מרגיעה את הבטן בזמן העיכול ועוזרת למנוע עצירות. יש בחילבה גם רכיבים שונים אשר עוזרים להרגיע דלקות במערכת העיכול על ידי ציפוי קירות הקיבה והמעיים.

 

אופן השימוש : 2 כמוסות ביום עם הארוחות.

 

תכולה: 100 כמוסות המכילות 500 מ"ג חילבה בכל כמוסה.

 

 

 

 

 

שלחו לי מבצעים והטבות