לייעוץ מקצועי התקשרו: 1700-70-80-88

ולריאן

 59.90

מיועד לטיפול הנדודי שינה

להקלה על מצבים נפשיים

להקלה על תסמיני המחזור החודשי לנשים

להקלה על תסמינים של גיל המעבר לנשים

מטפל בכאבי ראש ומיגרנות

קטגוריה: .

צמח מרפא לטיפול ולהקלה על מגוון מצבים רפואיים

מאז המאה השנייה לספירה, ולריאן משמש להקלה על נדודי שינה, חרדה, חוסר מנוחה, כאבי בטן ועצבנות, והפך לפופולרי באירופה במאה ה-17. הוא מאושר בגרמניה כתרופת הרגעה קלה יעילה, ומנהל המזון והתרופות של ארצות הברית אישר אותו כתוסף מוכר ובטוח.

מדענים סבורים כי ולריאן מגביר את כמות חומצת הגמא הכימית במוח, מסייע לוויסות תאי עצב ובעל השפעה מרגיעה על חרדה. הם סבורים כי הוא משפיע באופן זהה להשפעת תרופות כגון קסנקס ווליום, אך פועל באופן חלש יותר.

תיאור הצמח ומרכיביו

ולריאן פועל כמו תרופת הרגעה על המוח ומערכת העצבים. זהו צמח רב שנתי יליד אירופה שגדל עד גובה שני מטרים. הוא מקשט גינות וצומח גם בכרי דשא. ראש הפרח חלול ודמוי מטרייה, העלים הירוקים הכהים שלו שעירים בקצה, והפרחים קטנים, לבנים, סגולים או ורודים, מדיפים ריח מתוק ופורחים בחודש יוני.

השורש בגוון חום אפרפר בהיר ומדיף ריח חזק כשהוא טרי. שורש הצמח משמש כתרופה ונסחט למיץ טרי או מיובש בהקפאה ליצירת אבקה למרכיבי קפסולות. תמצית ושמן עשויים מוולריאן משמשים כחומר טעם במזונות ומשקאות ותוספת מיובשת לחליטות תה.

נדודי שינה

ולריאן הוא חלופה פופולארית לתרופות מרשם לבעיות שינה, ונחשב לבטוח ועדין. מספר מחקרים מראים כי הוא מסייע לאנשים להירדם מהר יותר, והם חווים איכות שינה טובה יותר. אחד המחקרים מצא כי שימוש של 28 ימים בוולריאן שיפר במידה ניכרת את איכות השינה בקרב אנשים שנטלו אותו, ולכן הגיעו למסקנה כי יתכן שיש צורך להשתמש בו במשך מספר שבועות לפני שהוא מתחיל לעבוד. יחד עם זאת, מחקר אחר מצא כי ולריאן היה יעיל יותר מפלסבו, באופן כמעט מיידי.

מחקרים אחרים מוכיחים כי ולריאן מפחית את הזמן הדרוש להירדם ומשפר את איכות השינה. בניגוד לכדורי שינה רבים אחרים, הוא נושא פחות תופעות לוואי, כגון נמנום בוקר. ניתן להוסיף ולריאן למי האמבט על מנת לסייע להרגעת חוסר מנוחה ובבעיות שינה. בארצות הברית, נמכר ולריאן כתוסף תזונה, ונקבע בדרך כלל בשילוב עם צמחי מרפא מרגיעים אחרים, כגון כשות והמליסה, לטיפול בנדודי שינה.

מצבים נפשיים

ולריאן משמש אף למצבים הקשורים לחרדה ולמתח נפשי, כולל אסתמה, עצבנות, היסטריה, רגישות, היפוכונדריה, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות (ADHD) ותסמונת העייפות הכרונית.

תוצאות ראשוניות של מחקרים מוכיחים כי שילוב של 160 מיליגרם תמצית שורש ולריאן, עם שמונים מיליגרם תמצית עלי המליסה, מפחיתים תסמינים רציניים של חוסר מנוחה בקרב ילדים מתחת לגיל 12.

מחקרים אחרים מראים כי נטילת שש מאות מיליגרם ולריאן במשך שבוע מפחית את לחץ הדם, קצב הלב ותחושות לחץ. נטילת מאה מיליגרם ולריאן לפני נאום מול קהל מפחיתה את תחושת החרדה.

מצבים פיסיים

חלק מהאנשים משתמשים בוולריאן להקלת כאבי ראש, מיגרנות, כאבי שרירים ומפרקים, קלקול קיבה, רעידות קלות ואפילפסיה.

בריאות האישה

חלק מהנשים משתמשות בוולריאן להקלת כאבי מחזור ותסמינים הקשורים לגיל המעבר, כולל גלי חום וחרדה. מחקר ראשוני מראה כי נטילת ולריאן שלוש פעמים ביום להסדרת הפרעות במחזור החודשי, והרגעת כאבי מחזור עזים, מפחית את עוצמת הכאב, מסדיר את הופעת המחזור ומייתר את הצורך בשימוש במשככי כאבים בזמן הווסת.

 

הרכיב כמות בכמוסה
ולריאן 500 מ"ג
קופסא מכילה 90 כמוסות

אופן השימוש: 2 כמוסות ליום עם הארוחות

 

שלחו לי מבצעים והטבות