הדרך אל האושר והשלווה רצופה בעקבות שלנו במסע החיים. אנחנו עוברים המון ולומדים מכל דבר, ואוספים חוויות והנאות, טיולים, בילויים ורגעים צרובים של אושר, אהבה וזוגיות, לידה, הגשמה, קידום בעבודה, הצלחה או זכייה.

הקושי הופך לאתגר שהופך להצלחה שמתורגם לאושר. עברנו כברת דרך, אבל עם חיוך על הפנים ועיניים מאירות/

לא כל מושג ניתן להגדיר באופן מדויק. לרוב המושגים הכביכול טבעיים חסרי הגדרה מדויקת, בניגוד למושגים מעולם המדע. גם חפצים דוממים כגון כיסא, כי כיסא לאחד יכול להיות שרפרף או דרגש לאחר.  קשה אם כן להגדיר אושר באופן סמנטי. אמנם ההגדרה של אושר  לא תהיה  בעלת דיוק מתמטי, עם זאת  ההגדרה תהיה קונקרטית באופן מספק על מנת  שנפסיק להתייחס לאושר כמשהו יחסי ומעורפל.

המסע אל האושר… מתחילים….

לכולנו יש הבנה אינטואיטיבית באופן כללי על מה הוא אושר. אושר הוא רגש חיובי  המלווה בתחושת סיפוק, הרגשת ריחוף של היי, שלעתים משכיח מאיתנו את הדברים הפחות נעימים.  גם חמש דקות יכולות להיות מוגדרות כ"אושר" וגם תקופה יכולה להיצרב בזיכרון כ "מאושרת". אחרת אושר לא יהיה שונה מ”שמחה” או “התרגשות” או כל רגש רגעי חיובי אחר שאנשים נוהגים לחבב. דבר נוסף שחשוב להבין הוא, שאם בן אדם מאושר לתקופות או לרגעים לא סותר את זה שיש לו רגעים יותר או פחות קשים. אם נראה בקושי אתגר ונלמד לצמוח ממנו נוכל לזכור אותו בהיבט חיובי.

"אין דרך אל האושר, האושר הוא דרך" – טיך נהאט האן

כדי לא למצוא את עצמנו רק חיים, אנחנו צריכים לחיות! בתוך ים המשימות שמציף אותנו עלינו להכניס ללו"ז את הדברים השכיחים, הקטנים, החשובים באמת.

זמן בילוי לבד עם אחד הילדים, אחד על אחד. הקסם שבקשר האישי מעבר למטלות היום יום. כאשר הילדים שלנו הם תינוקות אנחנו מבלים אתם המון – גם מהסיבה שהם זקוקים לנו וגם כי הם נעימים ומתמסרים.  כאשר הם גדלים הם עצמאים ופחות זקוקים לנו, עם זאת, הם עדיין רוצים אותנו. לכן, בילוי עם ילד לבד בלי כל המשפחה מסביב יכול להיות זמן איכות שייזכר לתקופות כחוויה נעימה חיובית ומאושרת וילווה גם את ההורה וגם את הילד בהמשך החיים. ככל שיהיו לנו הרבה מאלה, יצרבו לנו בתודעת האושר שלנו הרבה חוויות חיוביות. על אותו משקל – להזמין מקום במסעדה לך ולאישה לבד, דייט באמצע שבוע עמוס, ללכת לקנות לו משהו קטן ולשים מתחת לכרית, לכתוב פתק אהבה, לשחק עם הילדים בגן השעשועים באמת ולא רק לשבת שם להשגיח ולפטפט עם חברות.

להיות שם כשזה קורה ובאמת לחיות את החוויה!

האיזון הוא למעשה הסוד לחיים מוצלחים ומאושרים. כמו שלא ניתן ליהנות מרכיבה על אופניים אהובים בזמן שסובלים מכאבי גב, ליהנות מעריכת קניות בזמן שהראש טרוד מלחצים כספיים או להיות מסופק מקידום בעבודה בזמן שבבית אוירה פחות נעימה,  כך אי אפשר לתפקד וליהנות מהחיים ללא איזון נכון. לכן, לפני כל פעולה שאתם מבצעים חשוב שתשאלו את עצמכם האם מדובר בדבר שאתם יכולים לעמוד בו ובאותו הזמן ליהנות ממנו, ונסו להסתכל על התמונה המלאה ועל ההשלכות של המעשים שלכם.

" זה לא כמה שיש לנו , אלא כמה שאנו נהנים שהופך אותנו למאושרים " – צ'ארס ספורגאון

הדברים הקטנים הם אלה שעושים את חיינו למאושרים.

כל דבר קטן יכול להפוך לדבר גדול אם נסתכל עליו באופן חיובי ונייצר מחשבה מאתגרת.

  • טעויות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, והן אלה שסוללות את דרכנו לשיפור עצמי. בדומה לחוסר היכולת לשנות את העבר, גם כאן הטעות כבר התרחשה וכל שנותר לנו לעשות זה להודות בשגיאות שעשינו ולהשתמש במסקנות ובתובנות בכדי להפוך לאנשים טובים ויציבים יותר.
  • עלינו ללמוד כיצד להסתכל על טעויות כהזדמנות לשינוי, לצמחה, להבין איפה פעלנו לא נכון על מנת להעצים את תחושת ההצלחה למרות הכל ולדעת שגדלנו, למדנו, הפנמנו ויישמנו. לא הרמנו ידיים והינה אנחנו כאן חכמים יותר ומצליחים יותר כי מכל דבר ניתן ללמוד.
  • המעט שלנו הוא הרבה כי יש לנו את עצמנו. בית קטן יכול להיות מלא אהבה שמחה וצחוק ובית גדול יכול להיות קר מנוכר ובודד. אנחנו נהנים מהמעט ואם נביט בו באופן חיובי נוכל לראות בו אושר כי החיים קצרים מדי כדי להתעסק בדברים השליליים שהרגשנו בעבר, ויש לנסות ככל הניתן להרפות מהמרירות ולקבל באהבה את היופי והטוב שיש לעולם להציע.
  • ברגע שתבחרו לראות את הצד החיובי של כל מצב, תבחינו שהשמחה והאושר לא יבוששו להגיע וימלאו את חייכם. הבחירה היא בידיים שלכם.

"אל תתן להתנהגות של אחרים להרוס את השלווה הפנימית שלך" – דאלי לאמה

את המשפט "הזמן הוא הרופא הטוב ביותר" שמענו לא פעם ולא פעמיים, והוא בדרך כלל גם נכון מאחר שזיכרונות לא נעימים אכן נוטים לדהות עם הזמן. אך יש לנו אפשרות טובה הרבה יותר מסתם לחכות. יש לנו את היכולת להתרכז בדברים שזכינו בהם, כדוגמת המשפחה האוהבת שלנו או החלומות שהצלחנו לממש, ובמקביל לנסות לשחרר ולהבין שלא כל דבר נתון בשליטתנו, וכי כנראה שיש סיבה לכך. בין שתבחרו לאפשר לזמן לרפא את הכאב ובין שתחליטו לבנות זיכרונות חדשים טובים יותר בהווה, אתם בהחלט נמצאים בדרך הנכונה.

לכן , כל דבר שהוא לא שלכם, הוא שלהם. אין טעם לכעוס על דברים שהאחרים עושים במרחב שלכם. אם חמתך נורא נחמדה ועוזרת ונותנת לגיסתך ואת וילדייך זוכים בה רק בארוחות שישי זה לגמרי שלה. הכעס כלפיה יהרוג אצלך את כל האנרגיה הטובה וירחיק את האושר. היי טובה ודעי שעשית את הכי טוב שאת יכולה. כל השאר לא תלוי בך.

אשתך לשעבר מחמיצה פנים, הבוס בעבודה מוציא את העצבים על הסביבה, ברדיו יש הסתה וקשקשת מלחמת בין אחים, המורה לא חזרה אלייך עם תשובה, המראיינת בעבודה שנורא רצית וחזרת מהראיון עם מצב רוח טוב, שלחה לך בדואר תשובה שלילית, המלצרית לא הייתה קשובה, הדייט הבריז – הכל זה שלהם שום דבר מזה לא שלך. אל תניחו הנחות שגויות לגבי עצמכם בגלל תגובות של הזולת. תמיד צאו מתוך הנחה שאתם בסדר ועשיתם את הכי טוב שאתם יכולים.

כל המקבל את הקיים בהבנה מאושר הוא. 
האושר נמצא בהישג יד ואין לחפשו במקום רחוק או אחר – רבי נחמן מברסלב

להסתכל על חצי הכוס המלאה זו הסתכלות על כל השפע והטוב בחיים, הסתכלות על היש. אם  שמים בצד את מה שאין, את המחשבות על האין – אנו יכולים להסתפק ולהיות מאושרים מהקיים, לא לספור את כמות החדרים בבית אלא לשמוח בכך שיש לנו קירות והגנה. אם אין עושר חומרי ויש הרבה עושר רוחני, לראות את הטוב כמו חינוך ראוי לילדנו ,  אוכל על השולחן, נישואים מאושרים והרבה אהבה – זה המון ובכלל לא מובן מאליו. בריאות זה עושר, ילדים זה הרבה שמחה גם אם עייפים בסוף היום ולא מספיקים דברים שתכננו לעצמנו מרוב עייפות ואין לך כח לראות את הסדרה שרצית או לקרוא בספר שמונח פתוח על אותו הדף כבר חצי שנה. לשמוח על העייפות הזו כי היא מעידה על חיים ועל עשייה.

הגשמה עצמית היא השאיפה שלנו לטוב עבורנו. אנשים עם מטרה שעברו דרך והגיעו להישגים, הם אנשים עם תחושת סיפוק על עשייה, בכל תחום. אנשים שעובדים במקצועות החינוך מתוך שליחות, אנשים שעובדים בעבודות כי הם מרוויחים בהם הרבה כסף ומתנדבים בכל מקום שעושה להם טוב, אנשים עם יכולת הכלה ושיכולים לתת יד לאנשים בהמשך הדרך. תשאלו את עצמכם באיזה מצב אתם בחיים ומה מדרג האושר שלכם, ישנם הרבה מורי דרך שרק מחכים לכם.

ועכשיו סיפור עממי ידוע –

חכם אחד טייל עם תלמידו הנאמן ביער כשמרחוק הבחין במקום בעל מראה דל ביותר.
הוא החליט לבקר שם לזמן קצר. בדרך הוא דיבר עם תלמידו על חשיבותם של ביקורים המאפשרים להכיר אנשים ועל הלמידה שרוכשים מחוויות כאלה.

כשהגיע, הוא ראה את הדלות של המקום ותושביו. בבית הישן וההרוס התגוררו זוג הורים ושלושת ילדיהם כולם יחפים ולבושים בבגדים קרועים ומלוכלכים. החכם התקרב לאיש, שהניח שהוא אב המשפחה ושאל אותו: "בסביבה זו אין מקורות עבודה וגם לא מרכזי מסחר, כיצד אתה ומשפחתך מצליחים לשרוד?"
האיש ענה לו בשקט: "חבר, יש לנו פרה קטנה. היא מניבה כמה ליטר חלב בכל יום. חלק מהתוצר אנו מחליפים עבור מזונות מסוימים בעיר הסמוכה, בחלק השני אנו מכינים יוגורט, גבינה וכד' לעצמנו וכך אנו שורדים."

החכם הודה לו על המידע, הסתכל סביבו מספר רגעים, בירך לשלום והלך. באמצע הדרך פנה לתלמידו וצווה לו: "חפש את הפרה הקטנה, קח אותה למשפחה בהרים רחוקים שזקוקים לה יותר מהמשפחה"
התלמיד המבועת התנגד למורו, התווכח עמו וניסה להניאו מבקשתו, הרי הפרה הקטנה הייתה אמצעי המחייה היחיד של אותה משפחה. אבל החכם הלך משם ולא ענה לו.
התלמיד המדוכא ביצע את פקודת מורו. הוא מצא את הפרה הקטנה, הוביל ואותה עד לכפר מעבר להרים תוך שהוא לוקח את הפרה מהמשפחה שהתפרנסה ממנה.

כעבור מספר שנים, אכול רגשי חרטה, הצעיר החליט לעזוב את מורו ולחזור לאותו מקום כדי להתוודות בפני המשפחה ולעזור להם.
כסף לא היה לו, הוא החליט שיעבוד חינם בשבילם כדי לעזור להם לקנות פרה קטנה חדשה. ככל שהתקרב למקום ראה שהסביבה השתנתה, העצים פרחו, הבית היה יפה ונקי והילדים שיחקו בחצר.
הצעיר הרגיש עצוב ומיואש. הוא היה בטוח שהמשפחה הענייה נאלצה למכור את ביתה כדי לשרוד.

הוא החיש את צעדיו. כשהגיע לבית התקבל על ידי איש מאוד אדיב.
הצעיר שאל על המשפחה שהתגוררה בבית לפני מספר שנים. ענו לו שהמשפחה ממשיכה להתגורר במקום.
הוא לא הצליח להבין מה התרחש, הסתכל על הילדים והכיר אותם, הם נראו יותר גדולים ובריאים, אבל הם היו ללא ספק אותם ילדים שביקר אצלם עם מורו מספר שנים קודם.
הוא שיבח את מה שראה ושאל את האיש (את בעליה של הפרה הקטנה): "כיצד הצלחת לשפר את המקום ולשנות את חייך? " האיש השיב לו בהתלהבות: "הייתה לנו פרה קטנה שנגנבה לילה אחד. מאותו הרגע היינו חייבים לעשות דברים אחרים ולפתח מיומנויות חדשות שקודם לא ידענו שאנו מסוגלים להן, ככה הצלחנו להגיע להישגים שהינך רואה".

בכל מכשול ובכל קושי אנו לומדים איך להניע לפעולה ובמקום ליפול, לקום ולעשות הכל טוב יותר. יש מה ללמוד בכל דבר בחיים ולא כל דבר רע יפיל אותנו אלא ילמד אותנו איך להניע ולפעול ולהיות טובים יותר.

סוד האושר השלווה ע"פ ד"ר איהליאקלה הו לן

הבעיה לעולם אינה אצלם אלא אצלנו. לקיחת אחריות מלאה מניבה תוצאות עצומות. ארבע משפטים קצרים שאומרים אותם מחוללים פלאות.  ארבע משפטים ואלו הם

אני אוהב/ת אותך

אני מצטער/ת

בבקשה סלח/י לי,

תודה.

את המשפטים הללו אנו מכוונים למחשבות שלנו, לשיחות שלנו עם אנשים, לכל סיטואציה ובכל מצב. אם נזכור לאהוב במשמעות של הרבה נתינה ואהבת חינם, להצטער ולקחת אחריות מלאה, לבקש סליחה ותמיד תמיד להיות בהודיה. אם נחייה ע"פ ארבעת המוסכמות האלה – נשפר באופן דרמטי ומשמעותי את איכות חיינו.

אני מנהל את חיי ואת היחסים שלי בהתאם להבנות הבאות: 

1.    המציאות היא תוצר של המחשבות שלי.

2.    אם המחשבות שלי ממאירות יוצרות מציאות ממאירה.

3.    אם המחשבות שלי מושלמות הן יוצרות מציאות שופעת אהבה.

4.    אני אחראי במאה אחוזים על יצירת המציאות שלי כפי שהיא.

5.    אני אחראי במאה אחוזים על תיקון המחשבות הממאירות שיוצרות מציאות חולה.

6.    "שם בחוץ" אינו קיים. הכול קיים כמחשבות במוחנו."

החיים ע"פ התובנות האלה יצרו הצלחה מסחררת אצל מטופלים שהיו בדיכאון ואנשים עם מציאות עגומה שהצליחו לשפר אותה פלאים רק בזכות מחשבה חיובית שיצרה מציאות חלומית וחיים עם ארבע המשפטים שאומרים אותם לכל אדם ובכל מצב חיובי או שלילי.

"אפס מגבלות" הוא ספר שנכתב ע"י ג'ון ויטלי על השיטה הו`אופונופונו שעזרה לכל כך הרבה אנשים בעולם ע"פ ד"ר איהליאקלה הו לן מומלץ קריאה לשינוי תפיסתי ומחשבתי לשיפור איכות החיים ע"פ הקיים .

ולסיום –

 

עכשיו זה הזמן

ללכת להופעה

ללכת לאימון אישי להשיג מטרות

להתחיל להתאמן בספורט, איך שאתם, בכל מצב צבירה

זה הזמן ללכת לייעוץ ולקבל החלטות

זה הזמן פשוט, לחיות.

אנחנו, בד"ר גרין, נשמח לייעץ לכם על תוספי תזונה טבעיים להרגעה ושינה טובה על מנת לתת עידוד ועזרה לכל המחשבות החיוביות ע"י תוספי תזונה טבעיים מחומרים מהטבע בלבד ללא תלות וללא תופעות לוואי בכלל

פסיפלורה  לשינה טובה ורגועה

ולריאן  לאיזון והרגעה

ועוד תוספים שיעזרו לכם , גם לאימוני כושר, גם להרגשה כללית טובה ובעיקר לבריאות שלכם , כי זה הכי חשוב.